Po Godzinach

Pół Wieku Poezji Później - Alzur's Legacy - premiera dzisiaj o 18:30

KP
Kamil Pieczonka
10

Pół Wieku Poezji Później - Alzur's Legacy to film, który powstawał przez dobrych kilka lat, niskim nakładem kosztów i dzięki zaangażowaniu miłośników prozy Sapkowskiego. Wystarczy wspomnieć, że o pierwszym zwiastunie pisaliśmy w listopadzie 2017 roku. Teraz jednak wreszcie doczekaliśmy dnia premiery.

Pół Wieku Poezji Później - premiera dzisiaj o 18:30

Film Pół Wieku Poezji Później to całkiem nowa historia, która ma miejsce już po wydarzeniach z właściwej sagi i opowiada historię ostatniego wiedźmina - Lamberta. Nie oznacza to jednak, że nie spotkamy tutaj dobrze nam znanych postaci, między innymi Triss Merigold oraz Jaskra, w którego ponownie wcielił się Zbigniew Zamachowski. Krótki zarys fabuły przytaczają sami twórcy:

Ćwierć wieku po pogromie rivijskim (ostatnich wydarzeniach z Sagi) zostaje zaatakowane Kaer Morhen, stare siedliszcze wiedźminów z cechu Wilka. Napaści przewodzi potężny wojownik - Agaius. Parę lat później z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka Ornella, podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za renegatką rusza Triss Merigold. Z pomocą ma jej przyjść stary bard Jaskier, jego bękarci syn, Julian oraz poszukujący zemsty Lambert, ostatni zabójca potworów.

Prapremiera miała miejsce tydzień temu i film zbiera całkiem dobre recenzje. Warto podkreślić to o czym piszą sami twórcy, to film od fanów dla fanów, robiony z sercem i profesjonalizmem. Powstał dzięki zbiórkom crowdfundingowym i żaden z jego twórców nie czerpał z niego korzyści materialnych. Mimo niskiego budżetu, w filmie wzięło udział wielu doświadczonych twórców: Zbigniew Zamachowski (ponownie w roli Jaskra), Mariusz Drężek (Wiedźmin Lambert), Magdalena Różańska (Triss Merigold) i Kamila Kamińska (czarodziejka Ornella). Warto też podkreślić, że jest to produkcja pełnometrażowa, całość trwa około 1,5h wiec zapowiada się prawdziwa uczta.

Premiera filmu będzie miała miejsce na oficjalnym kanale na YouTube o godz. 18:30. Nie wiem jak wy, ale ja zamierzam go zobaczyć. Zapowiada się świetna rozgrzewka przed wiedźmińskim serialem Netfliksa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: