Gry

Znamy daty premiery wszystkich nowych gier Pokemon!

9

Nie możecie już doczekać się nowych przygód w świecie Pokemon? Możecie więc zakreślać daty w kalendarzu, bo właśnie poznaliśmy daty premier trzech gier z serii na Nintendo Switch!

Kilka miesięcy temu podczas swojego na wskroś nintendowego formatu, firma zapowiedziała szereg nowych gier w świecie Pokemon. Wówczas to dowiedzieliśmy się o remake'ach Pokemon Brilliant Diamond oraz Pokemon Shining Pearl, a także zupełnie nowym podejściu do marki: otwartej grze action RPG Pokemon Legends: Arceus, która jawi się jako jeden z najbardziej inspirujących projektów w świecie kieszonkowych stworków ostatnich lat!

Pokemon Brilliant Diamond i Pokemon Shining Pearl - daty premiery

Remake czwartej generacji Pokemonów od dawna rozbudza wyobraźnię. I choć jestem przekonany że gry pod kątem technicznym dalekie będą od doskonałości, to mam z tą serią tyle miłych wspomnień, że na pewno nie odpuszczę sobie tej niezwykłej przygody. To jedna z moich ulubionych poke-przygód na przestrzeni lat, której poświęciłem w sumie kilkaset godzin.

Pierwsze oficjalnie zapowiedzi gier pojawiły się w lutym, a teraz poznaliśmy oficjalną datę premiery. Na sklepowych półkach Pokemon Brilliant Diamond i Pokemon Shining Pearl pojawią się 19 listopada — czyli już za pół roku!

Znamy także datę premiery Pokemon Legends: Arceus - RPG z otwartym światem, który może być dla serii nowym początkiem

Ale na remake'ach świat gier Pokemon w najbliższych miesiącach się nie zakończy. Bowiem najbardziej intrygujący projekt, pełen niewiadomych i rozbudzający wyobraźnię, to niewątpliwie Pokemon Legends: Arceus. Gra RPG z otwartym światem brzmi niezwykle ciekawie — i może stać się absolutnym hitem. Podczas pierwszej zapowiedzi podano wstępną datę premiery: 2022 rok. I byłem wówczas przekonany, że mowa o drugiej połowie roku i przyjdzie nam na nią jeszcze trochę poczekać. Ale nie — niespodzianka! Jeżeli nic się po drodze nie rozjedzie, to w Pokemon Legends: Arceus zagramy już 28 stycznia 2022 roku, raptem kilka miesięcy później niż w wyczekiwane remake'i.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu