Startups

Pokaż swoje statystyki

Grzegorz Marczak
Pokaż swoje statystyki
21

Serwis seethestats.pl to polska produkcja, dzięki której będziemy mogli pochwalić się wszystkim statystykami naszego serwisu. Wszystko zbudowane jest na bazie Google Analytics i jak rozumiem API jakie do tego serwisu zostało nie tak dawno wypuszczone. Sam moment pobierania statystyk z GA jest odpo...

Serwis seethestats.pl to polska produkcja, dzięki której będziemy mogli pochwalić się wszystkim statystykami naszego serwisu. Wszystko zbudowane jest na bazie Google Analytics i jak rozumiem API jakie do tego serwisu zostało nie tak dawno wypuszczone. Sam moment pobierania statystyk z GA jest odpowiednio zabezpieczony (jest to opisane w FAQ serwisu) przez procedury Google dlatego nie musimy martwić się o bezpieczeństwo naszego konta i innych danych.

Przyznam, że bardzo dobrze rozwiązany jest sposób podłączania statystyk GA do konta w seethestats. W pierwszym kroku mamy autoryzację, że dopuszczam stronę seethestats do naszych danych, następnie wybieramy jaki serwis chcemy połączyć, oraz sami definiujemy jakie dla tej strony chcemy pokazywać statystyki (wszystko działa na zasadzie drag and drop).

Jak wyglądają statystyki naszego serwisu. Dla testu podłączyłem forum Canon Board, którego jestem właścicielem. Import danych (ok 2 miesięcy) był błyskawiczny, serwis utworzył dla mnie specjalny link który mogę podsyłać potencjalnym reklamodawcom czy też umieścić na stronie. Co ciekawe serwis ma również opcję generowanie naszych wyników do plików jpg - dzięki czemu nie musimy gimnastykować się w wycinanie i wklejanie obrazków.

Oto jak wyglądają moje statystyki:
Odsłony
=180 alt="" />

Czas spędzony na stronie
=180 alt="" />

Odwiedziny
=180 alt="" />

Jedyne czego chyba teraz brakuje w serwisie to widgety, dzięki którym można by pochwalić się aktualnymi wynikami na naszej stronie. W przyszłości natomiast można by pokusić się o zbudowanie jakiegoś rankingu serwisów - o ile oczywiście znajdzie się na tyle dużo chętnych aby pokazać swoje statystyki (co jak wiemy przez niektórych traktowane jest jako najściślej chroniona tajemnica).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google Analytics