Startups

8.1poig.pl - przydatna inicjatywa

Grzegorz Marczak
8.1poig.pl - przydatna inicjatywa
29

O laureatach programu 8.1 pisałem już kilka razy na blogu. Samego programu nigdy jednak nie krytykowałem, bo jest to bardzo dobra inicjatywa mająca z zasady pomagać młodym i przedsiębiorczym ludziom (a nie młodym i cwanym firmom). Nowo powstały serwis 8.1poig.pl ma wspierać wszystkich którzy stara...

O laureatach programu 8.1 pisałem już kilka razy na blogu. Samego programu nigdy jednak nie krytykowałem, bo jest to bardzo dobra inicjatywa mająca z zasady pomagać młodym i przedsiębiorczym ludziom (a nie młodym i cwanym firmom). Nowo powstały serwis 8.1poig.pl ma wspierać wszystkich którzy starają się o pozyskanie unijnych pieniędzy w ramach programu 8.1. Oprócz samej warstwy informacyjnej, która powinna pomóc każdemu zainteresowanemu dotacją jest również w serwisie katalog z firmami które uzyskały wsparcie i pieniądze unijne.

Każda z firm, która jest w katalogu ma własną stronę na której możemy dowiedzieć się czegoś więcej na temat samego projektu oraz podyskutować na forum z autorami.Mam nadzieję, że w tego typu miejscach osoby z doświadczaniem z poprzednich rund będą dzielić się swoją wiedzą zarówno z początkowego etapu jak również z późniejszych. Wszyscy wiemy, że prowadzenie projektu zgodnie z reżimem narzuconym przez 8.1 (szczególnie jeśli chodzi o dokumentacje) nie jest rzeczą prostą.

Jeśli mi się uda namówić kilka firm, to niedługo na antyweb chciałbym opublikować serię artykułów właśnie na tema prowadzenia biznesu, który pozyskał dofinansowanie z środków unijnych. Jeśli macie jakichś kandydatów których można by przepytać (i działają już ok. pół roku) to poproszę o info w komentarzu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

8.1