Świat

Put.io - ściągnie za nas film i pozwoli obejrzeć go online!

Grzegorz Marczak
Put.io - ściągnie za nas film i pozwoli obejrzeć go online!
19

W Turcji powstaje startup, który ma szanse stać się małą rewolucją jeśli chodzi o online storage. Serwis ten będzie potrafił ściągnąć automatycznie wskazane przez nas treści z miejsc takich jak Rapidshare czy z P2P (Bittorrent) i umieścić je w naszej 50 GB przestrzeni jaką będziemy mogli w Put.io wy...

W Turcji powstaje startup, który ma szanse stać się małą rewolucją jeśli chodzi o online storage. Serwis ten będzie potrafił ściągnąć automatycznie wskazane przez nas treści z miejsc takich jak Rapidshare czy z P2P (Bittorrent) i umieścić je w naszej 50 GB przestrzeni jaką będziemy mogli w Put.io wykupić. To jeszcze nie wszystko oprócz pobierania za nas filmów i muzyki (bo umówmy się, że to głównie ściąga się z Torrentów i Rapidshare) Put.io pozwoli nam je również obejrzeć / odsłuchać bez potrzeby ściągania ich na dysk naszego komputera.

Niesamowitą według mnie funkcją Put.io będzie możliwość podania serwisowi RSS-ów np. z nowościami jeśli chodzi o filmy czy muzykę. Serwis będzie potrafił automatycznie ściągać wszystko co nowego się w nich pojawi (pliki typu MP3 I AVI). Ponieważ do ściągania materiałów serwis nie będzie ograniczony do naszego łącza (wszystko odbywa się między Put.io i źródłem) dlatego możemy też liczyć na o wiele większą prędkość downloadu - podobno pobranie 700MB zajmuje kilka minut i już możemy oglądać film online.

Jak podaje Techcrunch autorzy Put.io zadbali również o kompatybilność serwisu nie tylko z urządzeniami mobilnymi (iphone, ipod i praktycznie wszystkie typu smart phonów - będzie automatyczna konwersja do mp4 aby można było oglądać filmy bezpośrednio na iphonie) ale również z konsolami do gier takimi jak PSP czy PS3. Oczywiście będzie też można dzielić się z innymi zasobami zebranymi w Put.io

Wyobraźmy sobie teraz, że w przyszłości (kiedy już zostaną uregulowane wszystkie dzisiejsze problemy z prawami autorskimi itp) będziemy sprawdzać przez telefon jaki film został właśnie ściągnięty i co dzisiaj dzięki naszej konsoli z obsługą HD obejrzymy wieczorem na naszym gigantycznym telewizorze. Brzmi pięknie!

Na razie jednak Put.io będzie pewnie pod takim samym ostrzałem jak Rapidshare czy Bittorrent bo oprócz dodatkowych funkcji ściągania i streamingu nie różni się on od nich jeśli chodzi o przechowywanie nielegalnych treści i współdzielenia ich innym użytkownikom. Streaming bezpośrednio z serwisu wydaje się natomiast pewnego rodzaju azylem dla użytkowników. Nie będą oni bowiem ani właścicielami materiałów ani też odpowiedzialni za ich przechowywanie. Owszem na request materiały zostaną usunięte - ale wiem, że jest to dość nieskutczna metoda walki o prawa autorskie w internecie. W miejsce jednego usuniętego filmu pojawia się 10 jego kopii w innych miejscach i o innych nazwach.

W chwili obecnej nie wiadomo kiedy Put.io wystartuje - jedynie co wiemy, że niedługo rozpoczną się testy z użytkownikami. Warto też pamiętać, że serwis od samego początku będzie płatny.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

RapidshareBittorrent