Podcast Antyweb Po Godzinach

To było spełnienie marzeń fanów VOD. Jak po 2020 roku wygląda branża filmowa?

Konrad Kozłowski
1

Zamknięcie kin, plany filmowe działające w reżimie sanitarnymi i wzrost znaczenia oraz popularności serwisów VOD to nowa rzeczywistość branży filmowej. Jak wpłynie to na przyszłość przemysłu?

Podsumowanie 2020 roku - filmy i seriale

Niedziałające kina to gigantyczna szansa dla serwisów VOD i te zdecydowanie ją wykorzystują. Ogrom nowości, premiery filmowych hitów oraz ekspansja na nowe rynki - to pod ich znakiem upłynął nam 2020, a 2021 nie będzie się prawdopodobnie znacząco od niego różnił, jeśli chodzi o branżę filmową.

Choć nadzieje na otwarcie kin są bardzo duże, to najwyraźniej nie nastąpi to wcześniej niż wiosną, dlatego Warner Bros. nie zamierza wstrzymywać swojego harmonogramu i na 2021 zaplanowano debiut takich blockbusterów jak "Diuna", "Matrix 4" na HBO Max, gdzie będą dostępne przez 30 dni w ramach abonamentu. Nie wszyscy twórcy są z tego faktu zadowoleni, dlatego w branży aż huczy.

HBO Max to tysiące filmów i seriali nie dla Polaków, ale jest dobra wiadomość

Jak wygląda to na polskim podwórku? Świąteczny materiał na hit, czyli "Listy do M 4" TVN-u został przesunięty o rok(!), ponieważ producenci nie zamierzają wprowadzić go do VOD. A jak wygląda obecnie praca na planie nowych produkcji? Z czym wiąże się nowa rzeczywistość? Czy zbliżający się do 200 mln subskrybentów na świecie Netflix coraz lepiej radzi sobie na polskim rynku, a jego lokalne produkcje zdołały zmazać plamę po debiutanckim "1983"?

2021 rok na VOD. Jaka przyszłość czeka kina i branżę filmową?

Najlepsze filmy na Netflix – koniecznie zobaczcie te produkcje

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu