Podcast Antyweb Po Godzinach

Jakie stare telefony i retro urządzenia wspominacie najlepiej? Używacie ich jeszcze?

Konrad Kozłowski
15

Chyba każdy z nas ma ulubiony stary telefon, konsolę, odtwarzacz czy aparat. Niektóre z nich zostały wyparte przez zupełnie nową technologię, inne wciąż mogą się sprawdzać w swoich specyficznych rolach.

Ulubione stare telefony

Najmilej wspominam do dziś różnorodną ofertę telefonów Sony Ericssona, który świetnie rozbudowywał ją o modele dedykowane słuchaniu muzyki, robieniu zdjęć czy mobilnej pracy. Wśród kilkuset modeli, z których większość przewinęła mi się przez ręce, moim ulubionym pozostaje K800i, który podniósł poprzeczkę pod względem rozdzielczości zdjęć do zawrotnych wtedy 3,2 megapiksela, posiadał lampę ksenonową, odsłaniany manualnie obiektyw i wiele, wiele innych atutów, które nawet rozwijano na przestrzeni lat oprogramowaniem od stron trzecich. Następcy nigdy nie byli mi tak bliscy, popełniono przy ich konstrukcji sporo błędów, ale nie sposób też nie wspomnieć kultowych Walkmanów W800i i W810i, a także późniejszy kombajn W995. Aż trudno mi trochę uwierzyć, że o tak zaawansowanym sprzęcie mówi się dziś "stare telefony".

Retro konsole, odtwarzacze muzyki i aparaty

Na telefonach elektronika retro się jednak nie kończy, bo przecież równie dobrze wspominamy przenośne konsole, jak PSP czy PS Vita, aparaty oraz odtwarzacze muzyczne: Walkmany, Discmany czy odtwarzacze plików. Każdy kolejny sprzęt był prawdziwą rewolucją dla użytkowników, podobnie jak przeskok z kolekcji lokalnych i synchronizacji na streaming. O tym wszystkim, a także o wielu, wielu innych rzeczach usłyszycie w najnowszym odcinku podcastu.

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu