Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Podpowiadamy co nowego w OS X Mountain Lion - czy warto wydać na niego pieniądze?

MK
Marcin Kamiński
40

Posiadacze komputerów Mac mogą pobierać z wirtualnego sklepu App Store najnowszą wersję systemu operacyjnego OS X Mountain Lion. Dziewiąta już aktualizacja systemu wprowadza kilka ważnych zmian, a w komputerach stacjonarnych pojawiają się funkcje znane dotychczas z urządzeń mobilnych. Wszystkim niez...

Posiadacze komputerów Mac mogą pobierać z wirtualnego sklepu App Store najnowszą wersję systemu operacyjnego OS X Mountain Lion. Dziewiąta już aktualizacja systemu wprowadza kilka ważnych zmian, a w komputerach stacjonarnych pojawiają się funkcje znane dotychczas z urządzeń mobilnych. Wszystkim niezdecydowanym podpowiadamy, jakich nowości mogą spodziewać się w Mountain Lion i czy warto wydać na niego równowartość około 70 złotych.

Po zainstalowaniu OS X Mountain Lion na komputerze otrzymacie dostęp do kilku nowych opcji, wcześniej znanych głównie z telefonów komórkowych i tabletów. Mowa choćby o pełnej integracji z internetową chmurą iCloud, dzięki czemu wszystkie zdjęcia, notatki, aplikacje czy dokumenty automatycznie synchronizować będą się pomiędzy wszystkimi urządzeniami Apple. Kontakt z osobami posiadającymi iPhone’a czy iPada stanie się łatwiejszy za sprawą aplikacji Messages na komputery Mac, pozwalającej kontaktować się z użyciem takich technologii jak Jabber czy Google Talk.

Ciekawą nowością w systemie OS X Mountain Lion jest centrum notyfikacji, które podobnie jak w telefonach i tabletach jest źródłem informacji o najważniejszych wydarzeniach w skrzynce poczty elektronicznej czy koncie na Facebooku. Za sprawą możliwości konfiguracji sami wybierzemy, które informacje są dla nas istotne i powinny wyświetlać się wśród notyfikacji.

Apple w swoim nowym systemie OS X Mountain Lion wprowadziło znaczne ułatwienia dla osób często dzielących się swoimi plikami ze znajomymi. Integracja z Facebookiem, Twitterem, Flickerem, Vimeo czy AirDropem sprawia, że za pomocą prostych kliknięć podzielimy się ulubionymi linkami, filmami czy zdjęciami.

Ciekawą opcją dla niektórych osób może być nowa opcja dyktowania tekstu w niemal dowolnym momencie czy aplikacji, co eliminuje konieczność korzystania z tradycyjnej klawiatury. Do tego dodano centrum gier do prowadzenia pojedynków ze znajomymi oraz możliwość przesyłania obrazu z komputera na ekran telewizora poprzez AirPlay.

Co jeszcze zobaczymy wśród nowości w OS X Mountain Lion? Gatekeeper sprawi, że pobieranie plików z internetu stanie się bezpieczniejsze, a Power Nap automatycznie zaktualizuje pliki systemowe w najodpowiedniejszym momencie, czyli w którym nie korzystamy z komputera.

OS X Mountain Lion w App Store to wydatek niespełna 16 Euro, czyli niecałych 70 złotych. Czy warto za taką cenę zakupić nowy system operacyjny dla Maca? Czekamy na Wasze oceny w komentarzach.

Źródło obrazka: 1.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Appleos xMountain Lion