Felietony

Zaawansowany i do tego wizualny kalkulator od teraz znajdziesz w Google

Konrad Kozłowski
Zaawansowany i do tego wizualny kalkulator od teraz znajdziesz w Google
6

Z funkcji matematycznych wyszukiwarki Google korzystam już od dłuższego czasu. Okazuje się, że w dobie ciągłej pracy w oknie  przeglądarki, znacznie szybsze jest otwarcie kolejnej karty i wpisanie działania, aniżeli otwieranie następnej aplikacji. Od teraz będzie to jeszcze łatwiejsze, ponieważ Goog...

Z funkcji matematycznych wyszukiwarki Google korzystam już od dłuższego czasu. Okazuje się, że w dobie ciągłej pracy w oknie  przeglądarki, znacznie szybsze jest otwarcie kolejnej karty i wpisanie działania, aniżeli otwieranie następnej aplikacji. Od teraz będzie to jeszcze łatwiejsze, ponieważ Google udostępniło wizualną wersję kalkulatora, która prezentuje się nad wyraz dobrze.

Rozpocznę może od tej mniej optymistycznej wiadomości - kalkulator nie jest jeszcze dostępny w Google Polska. By go przetestować należy przejść na wersję brytyjską lub amerykańską. Podobnie wygląda sytuacja z dodatkową kolumną informacyjną, która do tej pory nie zagościła w polski wydaniu wyszukiwarki, ale jest to temat na osobny wpis.

Po wpisaniu działania w pole wyszukiwania, do naszej dyspozycji zostanie oddany pełnoprawny kalkulator. Oprócz podstawowych działań jak "dodaj" i "pomnóż", dostępne są takie działania arytmetyczne jak silnia, pierwiastek, logarytm naturalny czy potęga. Możliwe jest również obliczenie takich wartości jak sinus czy tangens. A wszystko to okraszone estetycznym i czytelnym interfejsem.


http://youtu.be/mmQl6VGvX-c

Kalkulator to kalkulator i co prawda nie ma się nad czym rozwodzić, lecz jeżeli spojrzymy na to z odpowiedniej perspektywy to dojrzymy do czego dąży Google. Celem Googlersów jest umożliwienie wpisania każdego zapytania w ich wyszukiwarkę z oczekiwaniem odnalezienia konkretnej odpowiedzi. Dlatego właśnie wdrożone zostaje rozwiązanie znane jako Knowledge Graph, umożliwiające dostarczenie użytkownikowi głębszej odpowiedzi na zadane pytanie.

Źródło newsa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google