Seriale

Gdyby wierzyć zwiastunowi, to "Pod powierzchnią" będzie naprawdę mocnym i głębokim dramatem

KK
Konrad Kozłowski
2

Do premiery zostało jeszcze kilka tygodni, ale TVN zaczyna podgrzewać atmosferę już teraz, w trakcie emisji "Pułapki". Nowy serial "Pod powierzchnią" zastąpi bowiem "Pułapkę" w ramówce pod koniec października, a teraz możemy zobaczyć pierwszy zwiastun.

Stacja TVN wzorem innych nadawców postanowiła postawić na jakość, nie na ilość, dlatego tej jesieni debiutują dwa nowe seriale, ale z mniejszą liczbą odcinków. Z jakim efektem zakończą się te działania? Z ostateczną oceną "Pułapki" wstrzymam się do końca sezonu, który liczy zaledwie 6 odcinków, a później w jej miejsce w ramówce zawita serial "Pod powierzchnią", który liczyć będzie odcinków 8. W obsadzie produkcji znaleźli się Bartłomiej Topa, Magdalena Boczarska (zastępując Alicję Bachleda-Curuś, która zrezygnowała z roli z powodów prywatnych) i Łukasz Simlat. Cała trójka gra nauczycieli ze szkoły w Płocku, których łączą nietypowe relacje oraz tajemnice. W materiałach promocyjnych oraz nowym zwiastunie pada pytanie o to, "jak dobrze znasz tych, których kochasz", więc mogliśmy spodziewać dość zawiłych związków między bohaterami. Opublikowany w sieci zwiastun odkrywa jeszcze więcej:

Zwiastun "Pod powierzchnią" - nowego serialu TVN

https://vimeo.com/284716275

Składając wszystkie dostępne informacje w całość, możemy już napisać, że pod tytułową powierzchnią z pewnością znajdzie się Marta (grana przez Boczarską), która kilka lat wcześniej straciła dziecko, które prawdopodobnie zaginęło - w jednej ze scen stwierdza, że "nigdy nie przestanie go szukać". Ta strata będzie miała wpływ na związek Marty z Bartkiem (Topa), którego połączy romans z córką Macieja (Simlat) - kolegi z pracy. Więcej o tym, w jakim klinczu znaleźli się bohaterowie serialu przeczytacie w mojej relacji z panelu "SeryjneKINO" TVN-u, w którym wzięli udział twórcy produkcji i aktorzy, a który odbył się w ramach festiwalu filmowego "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym pod koniec lipca. Oficjalny opis fabuły brzmi:

Bartek (Bartłomiej Topa) jest dyrektorem szanowanego liceum i wspólnie z Martą (Magdalena Boczarska), nauczycielką języka polskiego, tworzą pozornie kochające się małżeństwo. Traumatyczne przejścia powodują, że para przeżywa poważny kryzys. Czy uda im się uratować swój związek przed rozpadem? Maciek (Łukasz Simlat) jest ojcem Oli (Maria Kowalska), która po latach rozłąki wraca pod jego opiekę. Czy będzie w stanie odbudować więź ze zbuntowaną nastolatką, która obwinia go o rozpad rodziny? Pod koniec wakacji ścieżki głównych bohaterów skrzyżują się, łącząc ich ze sobą już na zawsze. To pozornie błahe spotkanie da początek wielu burzliwym wydarzeniom. Kolejne głęboko skrywane sekrety i namiętności nieuchronnie doprowadzą do zbrodni… Czy można było jej zapobiec? 

W najbliższą niedzielę premierę będzie mieć 4. odcinek "Pułapki", natomiast "Pod powierzchnią" zadebiutuje na antenie TVN dokładnie 21 października o 21:30.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu