Polska

Poczta Polska: nasze usługi dostępne są także przez internet

Grzegorz Ułan
Poczta Polska: nasze usługi dostępne są także przez internet
17

Poczta Polska przypomina dzisiaj, że swoje usługi udostępnia również przez internet, dzięki swojej platformie Envelo.pl. To ważne w dobie panującej pandemii koronawirusa, by minimalizować konieczność wychodzenia z domu, w tym do placówek pocztowych, tylko po to by wysłać list czy kupić znaczek.

Praca zdalna czy zakupy w sieci to dziś terminy, które znacznie częściej przewijają się w polskich domach, teraz Poczta Polska przypomina, że i usługi pocztowe możemy realizować bez wychodzenia z domu.

Platforma Envelo, uruchomiona przez Pocztę Polską w 2013 roku, dziś umożliwia zakup znaczków pocztowych, wysłanie kartek lub listów z komputera, również poleconych.

Artur Wikar, prezes Poczta Polska Usługi Cyfrowe (PPUC):

Platforma Envelo gwarantuje swobodny dostęp do usług pocztowych, wszędzie tam, gdzie mamy połączenie z internetem. W sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa, możliwość kupowania produktów pocztowych bez wychodzenia z domu może dla wielu klientów okazać się ważnym i pożądanym rozwiązaniem.

Jeśli chodzi o znaczki pocztowe kupimy je na Envelo.pl w tej samej cenie, co w placówkach pocztowych. Możemy go wydrukować na zwykłym kawałku papieru i nakleić na kopertę lub wydrukować go na samej kopercie.

W przypadku kartek pocztowych, wystarczy wybrać jej wzór i opłacić (ceny zaczynają się od 4,99 zł), a drukowaniem zajmie się już drukarnia i przekaże ją do wysyłki Poczcie Polskiej.

Listy wymagają założenia konta na Envelo.pl, ale to umożliwia wysłanie ich również jako polecone. Ceny są niższe niż kartki, bo wynoszą od 4,49 zł za list, a proces wygląda tak samo - podajemy dane odbiorcy oraz treść listu, który drukowany i kopertowany jest przez PP, a później wysyłany na podane przez nas dane adresowe.

Poczta Polska podaje również, że przez Envelo można założyć Profil Zaufany, który umożliwia kontakt z administracją publiczną bez wychodzenia z domu, ale to już wymaga jego potwierdzenia w placówce pocztowej. Osobiście więc, polecam sposób udostępniony przez największe banki w Polsce, z wykorzystaniem ich bankowości elektronicznej.

Źródło: Poczta Polska.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu