Polska

Poczta Polska będzie teraz sprzedawać usługi hostingowe i pocztowe

Grzegorz Ułan
Poczta Polska będzie teraz sprzedawać usługi hostingowe i pocztowe
17

Poczta Polska gości na Antywebie ostatnio dość często. Nic dziwnego skoro co jakiś czas zaskakuje nas czymś nowym. A wszystko zaczęło się pod koniec 2013 roku sporą rewolucją, jaką było uruchomienie platformy Envelo.

Od tego czasu pojawiło się w internetowej ofercie Poczty wiele usług online i udogodnień dla e-commerce. Niejako zwieńczeniem tych działań jest uruchomiony dziś serwis efirma.poczta-polska.pl.

Znajdziemy tu przede wszystkim możliwość zakupu domen (dostarcza home.pl), kont pocztowych, serwera czy kreatora stron internetowych. Nie zabrakło też opcji zakupu pakietów Office 365, certyfikatów SSL czy VPS-ów.

Cenowo dość atrakcyjnie to wygląda, za najtańszy serwer przyjdzie zapłacić 24 zł za rok, jednak oczywiście dopiero po zajrzeniu w regulamin okazuje się, że to cena tylko za pierwszy rok. Tak więc jak będziecie sprawdzać inne ceny za pozostałe usługi, również wyglądające na mocno konkurencyjne, też trzeba wziąć poprawkę, że to tylko promocyjne ceny.

Mnie natomiast zastanawia kierunek, jaki od jakiegoś czasu obrała Poczta Polska, mocno wchodząc w usługi internetowe i to nie tylko te, co powyżej. Wspomnę tylko współpracę ze startupami, Platforma Transferu Technologii. Planują również uruchomić nową bankowość mobilną Envelo Bank. Przy takim rozwarstwieniu usług obawiam się, że z czasem będzie tak, jak Maciej ostatnio pisał o ofercie stacjonarnych placówek Poczty Polskiej - szwarc, mydło i powidło. Myślę, że dobry kierunek to pozostanie na rozwoju samych usług pocztowych dostępnych wprost z komputera, takich jak wirtualna drukarka czy wysyłka listów poleconych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu