Mobile

Pobierz IKEA Place i ustaw wirtualne meble we własnym domu

Konrad Kozłowski
Pobierz IKEA Place i ustaw wirtualne meble we własnym domu
7

Uwielbiam praktyczne i użyteczne aplikacje. Tych będzie przybywać w najbliższym czasie, ponieważ i Apple, i Google coraz chętniej rozwijają projekty VR i AR. Ta druga kategoria stała się jednym z kluczowych elementów nowego iOS 11. Dzięki temu możecie przymierzyć meble do Waszego pomieszczenia.

Pamiętacie jeszcze filmiki sprzed premiery iOS 11? Już wtedy deweloperzy ukazywali nam możliwości przygotowanego przez Apple ARKit, czyli zestawu narzędzi umożliwiających budowanie aplikacji wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość. Na konferencji Apple zorganizowano pokazy gier, które przypominały bardzo dynamiczne, wręcz naturalne gry bitewne, które wcale nie wykorzystują figurek. Całą rozgrywkę śledzimy przez ekran iPhone'a bądź iPada dysponując pełną swobodą w przyglądaniu się rozgrywce - możemy podejść bliżej, oddalić się czy spojrzeć z zupełnie innej perspektywy.

IKEA Place - rozszerzona rzeczywistość, meble i Wasz dom

Kompletnie na tej samej zasadzie oparto działanie aplikacji IKEA Place. Trafiła ona do polskiego App Store, więc nie musicie obawiać się utrudnionego dostępu lub nieobecności polskiego języka. Cała oferta, którą znajdziecie w aplikacji posiada polskie opisy, a sprawdzanie, jak będą prezentować się poszczególne meble w naszych czterech kątach to niezła frajda.

Zaczynamy od tapnięcia w "plusik" i wybór jednego z mebli. Niektóre z nich są dostępne na ekranie głównym, inne posegregowano w kilku kategoriach dla ułatwienia w szukaniu. Po dokonaniu wyboru element wyposażenia od razu zostaje przetransferowany do naszej rzeczywistości i za pomocą gestów możemy go dowolnie ustawić. Kolejne puknięcie w ekran zatwierdza wybór i ustawienia. Jedyne, co pozostaje to sprawdzenie z każdej możliwej perspektywy, czy szafka, stolik czy kanapa pasują do naszego wnętrza. To naprawdę fajna zabawa.

By móc wykorzystać możliwości AR Kit wymagane jest posiadanie iOS 11 oraz jednego z  urządzeń z poniższej listy:

  • iPhone 6s and 6s Plus
  • iPhone 7 and 7 Plus
  • iPhone SE
  • iPad Pro (9.7, 10.5 i 12.9, wszystkie generacje)
  • iPhone 8 i 8 Plus
  • iPhone X

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu