Mobile

Fenomenalny FlashScore.pl - majstersztyk wśród aplikacji do śledzenia wyników na żywo

Grzegorz Ułan
Fenomenalny FlashScore.pl - majstersztyk wśród aplikacji do śledzenia wyników na żywo
1

Do niedawna, jak nie mogłem oglądać jakiegoś meczu odpalałem, albo relacje live ze Sport.pl albo SportoweFakty na WP. Jednak oba te serwisy mają szereg niedociągnięć, zacinający się strumień, który trzeba było ręcznie odświeżać, znaczne opóźnienia, nawet po strzelonej bramce, no i mocno niewygodne to było do śledzenia. A zapomnieć można u nich o tabelach na żywo, podczas meczu. Jakiś miesiąc temu trafiłem jednak na FlashScore, które spokojnie mogę ocenić jako majstersztyk wśród dostępnych rozwiązań do śledzenia wyników na żywo, które nie ma żadnej z tych wad.

Piszę to po miesiącu korzystania, a dziś pojawiła się dobra okazja, bym w końcu podzielił się wrażeniami, bo pojawiła się spora aktualizacja w aplikacji na iOS, która została wzbogacona o profile piłkarzy (180,000 nazwisk). Możemy w nich sprawdzić ich statystki, karierę czy transfery, wybierając nazwisko z panelu prezentującego składy do konkretnego meczu lub bezpośrednio wyszukując je w wyszukiwarce.

To z nowych rzeczy, które pojawiły się dziś, ale przejdźmy już do samej aplikacji. Przede wszystkim to perfekcyjnie wykonana aplikacja mobilna. Wszystko tu jest na swoim miejscu, intuicyjne i ładnie spasowane z całością, do tego idealnie dobrana czcionka sprawia, że korzystanie z niej to czysta przyjemność. Wiem, że brzmi to jak reklama, ale naprawdę mam takie odczucia.

W sumie to nawet nie wiem od czego zacząć, może od początku. Mamy tu wszystkie dyscypliny sportowe do wyboru, są nawet lotki czy pesapallo, nawet nie wiedziałem do tej pory, co to jest:)

Jeżeli już znajdziecie swoją ulubioną dyscyplinę, na wyświetlonej liście rozgrywek możecie wybrać te interesujące i dodać do ulubionych, będą później wyświetlać się w górnej części listy. W ramach wybranych rozgrywek można wybrać interesujące nas mecze czy zespoły, które pojawią się w osobnej zakładce Moje mecze. I tu ważna rzecz,o każdej dodanej tam pozycji będziecie powiadamiani NA ŻYWO, przepraszam za kapitaliki, ale to na prawdę działa na żywo. W zależności jak ustawicie powiadomienia, aplikacja powiadomi Was przed rozpoczęciem danego meczu czy każdego ulubionej drużyny, o samym rozpoczęciu meczu, wyniku do przerwy, wyniku końcowego czy o każdej bramce. Sprawdzałem to w kilku meczach, które mogłem zobaczyć też na żywo - od razu po strzelonej bramce wyskakiwał popup w telefonie, sekunda po, dosłownie.

Każdy mecz opatrzony jest komentarzem na żywo, szczegółowymi statystykami i ważnymi wydarzeniami podczas meczu, no i oczywiście składami - wszystko praktycznie w czasie rzeczywistym.

Ale naprawdę genialną opcją są tabele na żywo, zwłaszcza dla zagorzałego fana. Kiedyś, jak jeszcze być albo nie być polskiej reprezentacji zależało od wyników innych drużyn, trzeba było samemu sprawdzać, dodawać punkty i bramki w nieaktualnych tabelach, tutaj jest aktualizowane podczas meczu, jest nawet w aktualnych eliminacjach do Mistrzostw Świata osobna tabela drużyn, które zajęły drugie miejsca i walczą o prawo gry w barażach, nigdzie czegoś takiego nie widziałem.

Moim zdaniem - pozycja obowiązkowa dla każdego fana sportu. Aplikację do pobrania na iOS znajdziecie w App Store. Jeśli korzystacie ze smartfona z Androidem instrukcję do pobrania znajdziecie pod tym linkiem, a jeżeli nie zależy Wam na porównywarce kursów bukmacherów internetowych (są tylko legalni, jak coś) - bezpośrednio w Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu