Moje przemyślenia

Pobieramy 5 milionów gier dziennie na iOS!

Grzegorz Marczak
Pobieramy 5 milionów gier dziennie na iOS!
3

Gry to jednak z najdynamiczniejszych kategorii aplikacji na smartphonach i to niezależnie od tego jakiej platformy używamy. Distimo wraz z firmą Newzoo pokazały bardzo ciekawe dane związane właśnie z tym rodzajem aplikacji na urządzenia z iOS. Z analizy wynika, że w marcu w US i 6 krajach EU gracze...

Gry to jednak z najdynamiczniejszych kategorii aplikacji na smartphonach i to niezależnie od tego jakiej platformy używamy. Distimo wraz z firmą Newzoo pokazały bardzo ciekawe dane związane właśnie z tym rodzajem aplikacji na urządzenia z iOS. Z analizy wynika, że w marcu w US i 6 krajach EU gracze do których zalicza się pomiedzy 50 a 75% użytkowników iOS pobrali średnio dziennie 5 milionów gier.

Jeśli chodzi o dane z podziałem na urządzenia to zdecydowanie dominuje iPhone i iPod (90%) następnie jest iPad z 9% na samym końcu w granicach błędu statystycznego mamy komputery Apple (1%).

Nie ma jednak róży bez kolców - otóż okazuje się, że z tych 5 milionów dziennie pobieranych gier aż 88% to gry darmowe lub takie, które oferują zakup dodatkowych rzeczy już wewnątrz gry.Warto jednak pamiętać, że są to dane dotycząc tylko jednej platformy a mamy jeszcze przecież Androida. No i cały czas rośnie przecież udział smartphonów w stosunku do wszystkich sprzedawanych telefonów. Widać więc jak mocna staje się branża mobilna a razem z nią biznes związany z grami na małym ekranie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileGryiOSmobile game