Mobile

Znudziło Ci się bieganie w samotności? Pobiegnij wspólnie z kimś na drugim końcu świata

Grzegorz Ułan
Znudziło Ci się bieganie w samotności? Pobiegnij wspólnie z kimś na drugim końcu świata
4

Współzawodnictwo to jedna z tych rzeczy, która napędza naszą aktywność i to jest dobre. Sam czasem dzielę się swoją aktywnością na rowerze w aplikacji Runtastic Road Bike, znajomi dopingują mi tam, bym wykręcił jak najwięcej kilometrów. Nie mam więc nic przeciwko takim aplikacjom, których idea pomaga tylko w systematycznej aktywności fizycznej.

Trafiłem dziś na kolejny pomysł na współzawodnictwo aktywnych osób, w tym przypadku biegających. Nic tak pozytywnie nie wpływa na ten rodzaj aktywności, jak towarzystwo bliskich czy znajomych. Czasem jednak zmuszeni jesteśmy do samotnego zmagania się w biegu, wtedy warto zainteresować się aplikacją RaceRunner.

To taki swoisty globalny wyścig, w którym osoby z różnych zakątków świata mogą wspólnie wybiec na dowolną trasę w swojej lokalizacji i współzawodniczyć w swoich zmaganiach w trasie.

To zupełnie nowy projekt, dopiero w fazie beta, więc nie mają jeszcze swojej webowej wersji, gdzie można by było śledzić wyniki poszczególnych wyścigów. Na ten moment możecie zaopatrzyć się w aplikację mobilną i po prostu wyruszyć w bieg ze znajomymi, którzy są gdzieś daleko lub dołączyć do predefiniowanych, publicznie dostępnych biegów, udostępnianych przez użytkowników.

Na początek zakładamy konto, możemy skorzystać przy tym z naszego konta na FB albo Google+ lub założyć je przy użyciu adresu email. Od razu podajemy jednostkę odległości, której będziemy używać oraz płeć, wiek i wagę.

Dane te później lądują na naszym profilu, wraz z naszymi statystykami, postępami, spalonymi kaloriami, odbytymi wyścigami no i liczbą miejsc na podium. Od razu proponowane jest dołączenie do najbliższego publicznego wyścigu wraz z liczbą osób uczestniczących. Możemy też od razu dodać do znajomych aktywnych użytkowników aplikacji.

Na liście dostępnych wyścigów pojawiają się biegi na żywo lub offline, czyli takie, na przebiegnięcie których jest określony czas, zwykle kilka dni. Wybieramy swoją pozycję z listy, przeglądamy uczestników i dołączamy do ekipy. Każdy bieg ma zdefiniowany dystans, uczestników i ewentualne nagrody. To akurat jeszcze nie działa, prawdopodobnie będzie udostępnione w przyszłości. Niewykluczone, że będą to nagrody od potencjalnych sponsorów, których muszą najpierw zdobyć.

Jeśli nie ma akurat dostępnego biegu, nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć własny i czekać na dołączenie do niego innych osób. Definiujemy, czy ma to być bieg offline czy na żywo oraz nazwę, opis, dystans, no i czas startu, po czym dodajemy do listy dostępnych pozycji w aplikacji.

Całość prezentuje się nad wyraz fajnie. Aplikacja jest ładnie wykonana, nie jest przeładowana mnogością opcji i ustawień. Tylko podstawowe i niezbędne w tego typu aplikacji funkcje. Sam pomysł również wydaje się dobrze przemyślany, myślę, że zdobędzie swoje grono fanów wśród aktywnych biegaczy.

Strona główna RaceRunner.
Aplikacja mobilna do pobrania z Google Play.
Aplikacja mobilna do pobrania z App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu