Startups

Porady spod lady czyli sprytne zakupy

Grzegorz Marczak
Porady spod lady czyli sprytne zakupy
21

Serwsis poradyspodlady.pl ma ambicję stać się portalem z kategorii "smart shopping" czyli z poradami związanymi z zakupami. Od razu trzeba wyjaśnić, że te tak zwane sprytne zakupy to nie tylko sztuka wyszukiwania niskich cen ale przede wszystkim wiedza związana z prawami konsumenta, praktyka przy do...

Serwsis poradyspodlady.pl ma ambicję stać się portalem z kategorii "smart shopping" czyli z poradami związanymi z zakupami. Od razu trzeba wyjaśnić, że te tak zwane sprytne zakupy to nie tylko sztuka wyszukiwania niskich cen ale przede wszystkim wiedza związana z prawami konsumenta, praktyka przy doborze odpowiedniej marki produktu, ocena sprzedawcy i ich programów lojalnościowych, umiejętność szukania prawdziwych promocji itp.

Temat na serwis informacyjny moim zdaniem pierwszorzędny. W dzisiejszych czasach jesteśmy zalewani promocjami, ofertami specjalnymi, zakupami dla vip-ów, programami lojalnościowymi itp. Jeśli więc ktoś zacznie w jednym miejscu zbierać porady, opinie oraz "sztuczki" związane z tym gąszczem opcji i możliwości to może być to bardzo przydatny i popularny portal.

Warto też moim zdaniem od razu zbudować w serwisie część poświęconą sprzedawcom, filozofii i strategii sprzedaży oraz marketingowi. Jest to ta część wiedzy o zakupach, która z pewnością pomoże klientom zrozumieć zasady panujące w danej branży oraz uniknąć wielu rozczarowań.

Potencjał takiego serwisu informacyjnego jest moim zdaniem bardzo duży. Nie da się jednak ukryć, że stworzenie dochodowego biznesu nawet na najlepszych treściach jest zadaniem niezmiernie trudnym. Począwszy od ilości pracy jaką trzeba włożyć w taki biznes a kończąc na wiedzy jaką trzeba posiadać. Ważne też aby nie wpaść w wir walki o odsłony i użytkowników - jest to trudne ponieważ te dwa parametry nadal są przez wielu uważane jako główne przy ocenie potencjału reklamowego serwisu.

Smart Shopping jest natomiast bardzo wdzięcznym tematem do wykorzystania w social mediach i myślę, że spora część uwagi powinna być poświęcona właśnie temu kierunkowi rozwoju.

Autorom życzę powodzenia i wytrwałości - mam szczerzer nadzieję, że im się uda.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup