Felietony

Po tej transakcji wartość Brand24.pl wzrosła do 4 milionów złotych!

Grzegorz Marczak
Po tej transakcji wartość Brand24.pl wzrosła do 4 milionów złotych!
36

Robi się naprawdę ciekawie kiedy tak młoda polska spółka jak Brand24.pl jest wyceniana na 4 miliony złotych. Taką wycenę Brand24 uzyskał po ostatniej transakcji w której Andrzej Zydorowicz, Business Angel i Członek Zarządu Altus TFI objął 5% udziałów w Brand24 za kwotę 200 000 PLN. Warto też przypom...

Robi się naprawdę ciekawie kiedy tak młoda polska spółka jak Brand24.pl jest wyceniana na 4 miliony złotych. Taką wycenę Brand24 uzyskał po ostatniej transakcji w której Andrzej Zydorowicz, Business Angel i Członek Zarządu Altus TFI objął 5% udziałów w Brand24 za kwotę 200 000 PLN. Warto też przypomnieć, że pod koniec zeszłego roku, 30% udziałów w Brand24 objęła CAM Media - spółka giełdowa działająca w obszarze mediów niestandardowych oraz w Internecie.

Przypomnę, że B24 działa oficjalnie od 5 miesięcy a zajmuje się monitorowaniem mediów internetowych w tym takich serwisów jak Twitter, Facebook oraz wszelkiego rodzaju blogów, mikro blogów itp. Brand24 wyróżnia się też na tle konkurentów jakością wykonania oraz bardzo zgrabnym i czytelnym interfejsem. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze zgrany team (w tej chwili przy projekcie pracuje 10 osób) i dobre rozeznanie biznesowe. No i mamy po 5 miesiącach spółkę, która jest rentowna i przynosi kilkadziesiąt tysięcy przychodu miesięcznie, zapowiadają jednak że jeszcze w tym roku kwota ta skoczy do 6 cyfrowej sumy.

Skoro nie potrzeba im już pieniędzy bo zarabiają na swoje utrzymanie i mają fundusze od inwestorów nie pozostaje nic innego jak ruszyć z swoim produktem za granicę. Jest to duże wyzwanie nawet dla dobrych projektów, ponieważ wbrew pozorom nie jest to ani łatwe ani też tanie. Jeśli jednak chce się osiągnąć kolejny znaczny wzrost nie tylko w przychodach ale i w liczbie dużych klientów to zespół Brand24 nie ma wyjścia. Podpytałem się Michała Sadowskiego o ich plany związane z innymi rynkami i faktycznie za ok 3 miesięcy planują wyjście na świat.

Zanim to jednak nastąpi Brand24 szykuje dla swoich użytkowników kilak nowych funkcjonalności nad którymi właśnie pracują. Wszystkich szczegółów nie chcieli mi zdradzić ale wiem, że z nowych rzeczy dojdą na przykład automatycznie generowane raporty w PDF dotyczące naszych monitorowanych fraz czy naszej marki. Do tego pracują też z kilkoma dużymi partnerami nad
wersjami whitelabel B24. Także jak widać dużo się u nich dzieje.

Z mojej strony ogromne gratulacje dla zespołu Brand24 i czekam niecierpliwie na wyjście na świat bo tam są naprawdę duże pieniądze i możliwości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupbrand24