Felietony

Chciałeś przeczytać coś później? Teraz schowaj to do kieszeni

Grzegorz Ułan
Chciałeś przeczytać coś później? Teraz schowaj to do kieszeni
13

Aplikacji Read It Later nie trzeba nikomu przedstawiać. To znany program, dostępny zarówno w przeglądarce jak i na mobilnych platformach, do przechowywania artykułów, znalezionych w Internecie, do przeczytania na później. Właśnie ta liczba aplikacji mobilnych, bo mamy dostępnych ich multum, nie tylk...

Aplikacji Read It Later nie trzeba nikomu przedstawiać. To znany program, dostępny zarówno w przeglądarce jak i na mobilnych platformach, do przechowywania artykułów, znalezionych w Internecie, do przeczytania na później. Właśnie ta liczba aplikacji mobilnych, bo mamy dostępnych ich multum, nie tylko autorstwa twórców projektu, wydaje się być myślą przewodnią do przeprowadzonego właśnie rebrandingu.

Od dziś to już Pocket. Generalnie tak korzystam z tego typu aplikacji. Czyli przeglądam z rana na szybko interesujące mnie serwisy, co ciekawsze materiały wrzucam, w moim przypadku do Readability, odczytuje je sobie później w drodze.

Tutaj postanowiono wyraźnie zaznaczyć taki sposób korzystania z tej aplikacji. Czuć też wyraźnie chęć bycia utożsamianym z taką formą odczytywania wiadomości, odłożonych na później, przez wszystkich użytkowników Internetu. Szykuje się nam więc ciekawa batalia na tym rynku, głównie między Pocket, a Readability.

Dawno nie korzystałem z tej akurat aplikacji, ale wydaje mi się, iż mocno się zmieniła, zarówno w przeglądarce jak i w mobilnej wersji.

Wszystkie wpisy można odczytywać w całości w czystym tekście jak i w pełnej wersji. W aplikacji mobilnej jest możliwość zmiany jasności ekranu wewnątrz programu, w zależności od warunków pogodowych, w jakich akurat jesteśmy i czytamy odłożone newsy.

Aplikację możecie pobrać lub zaktualizować bezpośrednio z adresów dostępnych na stronie - http://getpocket.com/add/.

Jak Wam się podoba zmiana wizerunku tej najpopularniejszej aplikacji do czytania odłożonych na później artykułów? A może korzystacie też z innych?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileRead It LaterPocket