Felietony

W Polsce działa pierwsza interaktywna podłoga dla dzieci

Marcin Kamiński
W Polsce działa pierwsza interaktywna podłoga dla dzieci
20

Kilkuletnie dziecko i wielogodzinne zakupy w supermarkecie są często trudne do zniesienia. Nie dość, że w sklepach brakuje towarów, a przed kasami kłębią się tłumy, to jeszcze nasze potomstwo wierci się i niecierpliwi coraz bardziej. W tym, jak w wielu innych przypadkach, może pomóc nowoczesna techn...

Kilkuletnie dziecko i wielogodzinne zakupy w supermarkecie są często trudne do zniesienia. Nie dość, że w sklepach brakuje towarów, a przed kasami kłębią się tłumy, to jeszcze nasze potomstwo wierci się i niecierpliwi coraz bardziej. W tym, jak w wielu innych przypadkach, może pomóc nowoczesna technologia. W warszawskim centrum handlowym Arkadia uruchomiono bowiem pierwszą w Polsce interaktywną podłogę dla dzieci, skutecznie bawiącą i uczącą pociechy do 10 roku życia.

Stała interaktywna podłoga to w zasadzie obraz z projektora wyświetlany na podłożu, sprzężony z małym, acz sprytnym urządzeniem odczytującym ruchy poruszających się po powierzchni osób. Daje to możliwość tworzenia animacji i prostych gier, współgrających z przebywających na podłodze dziećmi. Wirtualny basen z kulek? Muzyczne pianino? A może zabawa edukacyjna o układzie słonecznym? Nie ma problemu – już w tej chwili autor rozwiązania oferuje aż 35 kolorowych efektów do uruchomienia na interaktywnej podłodze.

Za mogącą zainteresować nie tylko najmłodszych instalację odpowiedzialna jest firma Aduma S.A. Dotychczas montowała ona swoje ekrany na przykład w kinach i wykorzystywała je w celach reklamowych i promocyjnych. Podłoga dla dzieci to bardzo ciekawe rozwinięcie tej technologii.

Opisywana interaktywna podłoga przeznaczona dla maluchów w wieku od 3 do 10 lat dostępna jest w Arkadii na poziomie pierwszym zupełnie za darmo w godzinach otwarcia centrum handlowego.

Mam nieodparte wrażenie, że tradycyjną grę w kapsle na chodniku lub grę w klasy, które osobiście mam jeszcze w pamięci z czasów dzieciństwa, bezpowrotnie zastąpi w przyszłości właśnie taka interaktywna podłoga. Czy Waszym zdaniem sprawdzi się ona równie dobrze? Czekamy na Wasze komenatarze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu