Telekomy

Plus bez rewelacji, tylko z darmowymi pakietami na odbieranie połączeń w roamingu

Grzegorz Ułan
Plus bez rewelacji, tylko z darmowymi pakietami na odbieranie połączeń w roamingu
32

Aktualny cennik roamingu w UE Plusa znajdziecie pod tym linkiem. No to mamy komplet, po Play, T-Mobile i Orange, Plus opublikował własny cennik roamingu, który będzie obowiązywał od 15 czerwca 2017 roku. Bez jakichś szumnych zapowiedzi, po prostu zaktualizowali cenniki do każdej taryfy o nowe stawki roamingowe. Wychodzi, że w Plusie, najmniej korzystnie to wychodzi. Nie ma żadnych pakietów na rozmowy wychodzące, wiadomości czy transfer danych, jest tylko pakiet 300 minut na połączenia odebrane, również w biznesowych taryfach.

Tak brzmi oficjalny komunikat Plusa, odnośnie nowych stawek:

Polkomtel sp. z o.o. informuje, że w związku ze zmianą rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 13 czerwca 2012 r. nr 531/2012 (Dz.U. UE L 172/10), zwanego dale „Rozporządzeniem", z dniem 15 czerwca 2017 r., nastąpi zmiana cen usług świadczonych Państwu przez Polkomtel sp. z o.o. w roamingu na terenie Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu.

Nowy cennik roamingu Plus dla klientów abonamentowych

Taryfy "LTE" (aktualnie obowiązujące w ofercie Plus)

Stawka za minutę połączenia wychodzącego ustalona została na 29 groszy. Pakiet rozmów odbieranych wynosi 300 minut w roku, po wykorzystaniu puli koszt odebranej rozmowy to 5 groszy.

Wiadomości SMS to koszt 20 groszy za jedną wiadomości, MMS - 40 groszy, a transfer 1 MB - 19 groszy.

Taryfy "Do usług"

Tutaj koszt minuty połączenia wychodzącego wynosi 49 groszy. SMS-y po 19 groszy, podobnie jak 1 MB transferu danych, MMS-y po 40 groszy. Jest tu również pula 300 minut na odebrane połączenia.

Nowy cennik roamingu Plus w ofertach na kartę

Taryfa JA + NA KARTE

W ofertach na kartę limit odebranych połączeń za darmo ustalono na 150, minuta połączenia wychodzącego 29 groszy, wysłanie SMS-a i MMS-a oraz 1 MB transferu danych 19 groszy.

Podobny cennik obowiązuje w ofercie Plush na kartę.

Nowy cennik roamingu Plus w ofertach Mix

Taryfa JA plus Mix

Tutaj, podobnie jak w abonamencie mamy 300 minut na odebrane połączenia, później 5 groszy za każdą odebraną minutę połączenia.

Pozostałe usługi, czyli minuta wychodząca 29 groszy, wiadomości SMS/MMS oraz 1 MB transferu danych - 19 groszy.

Nowy cennik roamingu Plus w ofertach biznesowych

Taryfa Biznes Plus

W ofertach biznesowych tańsze będą połączenia wychodzące 22 grosze z VAT, tutaj również otrzymamy pulę 300 minut na odebrane połączenia.

Tańsze będą również SMS-y - 18 groszy z VAT, MMS-y 23 grosze z VAT i transfer danych 1 MB - 18 groszy z VAT.

Przyznam, że mocno mnie zaskoczyło to, co pokazał Plus. W Play nowy cennik za roaming uwzględnia w niektórych taryfach pulę na rozmowy wychodzące, podobnie jak cennik roamingu w T-Mobile, nie wspominając już o nowym cenniku roamingu w Orange i Nju mobile.

Sytuację ratuje tylko fakt, że w Plusie, w ramach abonamentu w dwóch najdroższych taryfach za 49,99 zł i 69,99 zł (oferta z telefonem i bez telefonu) przyznawanych jest 120 jednostek, wymiennych na rozmowy i wiadomości oraz 150 MB transferu danych (transfer tylko w najdroższej taryfie za 69,99 zł).

Niemniej wydaje mi się, że nowy cennik w roamingu Plusa, będzie musiał być na nowo zrobiony, po porównaniu z poczynaniami konkurencji. Z wszystkimi cennikami Plus, możecie zapoznać się na tej stronie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

cennikplusroaming