Gry

PlayStation Plus w październiku. Gry na PlayStation 4 na jesienne wieczory

Kamil Świtalski
7

Sony zaprezentowało tytuły, w które zagramy w ramach usługi PlayStation Plus w przyszłym miesiącu.

Na wczorajszej prezentacji State of Play Sony zaprezentowało szereg gier, które swoje premiery będą miały na przestrzeni kilku następnych miesięcy. Nie mogło na niej zabraknąć nowego zwiastuna The Last of Us Part II — kontynuacji gry, która zadebiutowała na konsoli PlayStation 3 w 2013 r. Przy okazji prezentacji, firma zaprezentowała tytuły w jakie zagramy w październiku, w ramach usługi PlayStation Plus.

Pierwszym tytułem dostępnym w październikowej ofercie PlayStation Plus jest The Last of Us Remastered. Tego tytułu graczom konsolowym raczej nie trzeba przedstawiać. Tytuł, który swoją pierwotną premierę miał jeszcze na PlayStation 3 doczekał się odświeżenia przygotowanego z myślą o nowej generacji. Gra studia Naughty Dog spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony recenzentów, jak i samych graczy. Nie dziwi więc fakt, że kontynuacja jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat. Recenzja The Last of Us nie pozostawia wątpliwości, że warto w tę grę zagrać.

Drugim tytułem jest MLB The Show 19. Tytuł skierowany raczej dla fanów sportów — w szczególności baseballu. Gra na licencji Major League Baseball z trybem fabularnym, w którym gracz ma możliwość wczuć się w rolę zawodnika jednej z drużyn baseballowych. Nie mogło tu jednak zabraknąć tradycyjnej meczów rozgrywanych na najważniejszych amerykańskich stadionach — produkcja oferuje zabawę w pojedynkę lub w trybie online.

Warto też pamiętać, że od 1 sierpnia wzrosła cena za abonament PlayStation Plus. Osoby, które decydują się na zakup miesięcznego dostępu do usług, zapłacą 37 zł. Podwyżka, wynosząca 4 zł, nie obejmuje pozostałych wariantów abonamentu — kwartalnego i rocznego.

PlayStation Plus. Co z grami na PlayStation 3 i PlayStation Vita?

Jeśli szukacie gier na PS3 i PS Vita to niestety muszę Was rozczarować. Sony przestało oferować tytuły na te konsole w ramach usługi PlayStation Plus. Od marca, w abonamencie znajdują się tylko pozycje na PlayStation 4. Warto jednak dodać, że w przyszłości mogą pojawić się tytuły, w które zagracie także na PS3 i PS Vita dzięki tak zwanemu Cross-Buy, która przy zakupie lub do daniu do biblioteki gry na PlayStation 4 w wersji cyfrowej, automatycznie przypisuje do konta wersję tej samej gry na PlayStation Vita i PlayStation 3.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu