Gry

Stalker Online pojawi się na jesień, a dziś możecie go sprawdzić dzięki otwartej becie

Artur Janczak
Stalker Online pojawi się na jesień, a dziś możecie go sprawdzić dzięki otwartej becie
7

Seria STALKER została bardzo dobrze przyjęta przez graczy w naszym kraju. Dlatego też powinna ucieszyć Was informacja, która została dzisiaj podana przez studio Mobile Technologies. To właśnie z niej dowiedzieliśmy się, że tworzony przez lata projekt Stalker Online w końcu doczeka się premiery, a obecnie można już testować wersję beta, która jest dostępna dla wszystkich.

Zony czekają już na odważnych graczy

Doskonale pamiętam pierwsze podejście do S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla. Wszyscy znajomi grali w ten tytuł, choć większości nie działał on zbyt dobrze. Niestety, też byłem w tej grupie. Fraps pokazywał więcej niż 30-FPSów tylko w sytuacji, gdy patrzyłem w niebo. Mimo to nie zniechęcałem się i poznawałem świat stworzony przez GSC Game World. Choć na ten moment nie ma co liczyć na kolejną produkcję tego studia, to na horyzoncie pojawiła się ciekawa alternatywa. Mowa oczywiście o tytułowym Stalker Online, który będzie grą MMO z otwartą strukturą mocno bazującą na wspomnianym dziele, a także filmie w reżyserii Andrieja Tarkowskiego. Mobile Technologies zapowiedziało premierę na jesień tego roku tylko i wyłącznie na platformie Steam. Obecnie nie ma planów dotyczących wydania tej gry na konsole. Wszystko jednak może się zmienić, jeżeli produkcja okaże się dużym sukcesem. O tym będzie można się przekonać już niebawem.

Darmowa beta Stalker Online

Patrząc na materiały prasowe, omawiany tytuł wygląda dość przyzwoicie. Nie ma tu mowy o grafice rodem z Metro Exodus, ale całość nie odstrasza swoim wyglądem. Twórcy stawiają na mocny postapokaliptyczny klimat. Rozgrywka opiera się na eksploracji niszczonego terenu, zbieraniu wszystkiego, co się da i walce o przetrwanie. Możemy próbować przetrwać samotnie lub z innymi ludźmi. Nie zabrakło również tworzenia frakcji, budowania bazy i rozwoju swojej postaci. Wszystko przedstawione z widoku TPP. Dla tych, którzy nie mogą się już doczekać tego projektu, postanowiono udostępnić darmową betę. Nie wiadomo, jak mocno różni się ona od tego, co zostanie udostępnione do sprzedaży, ale sprawdzenie nic nie kosztuje. Warto jednak wspomnieć, że podczas tworzenia konta na stronie gry należy podać prawdziwy numer telefonu, na który przyjdzie jednorazowe hasło. Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy tolerują taką formę weryfikacji, więc wolałem uprzedzić, zanim zabierzecie się za ściąganie klienta Stalker Online. Wszystkich zainteresowanych odsyłam na oficjalną stronę gry.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu