Gry

PlayStation Plus w grudniu. Gry na PS4, PS3 i PS Vita

PK
Piotr Kurek
8

Gracze w nadchodzącym miesiącu będą mieli w czym wybierać, choć podobnie jak w przypadku Xbox Games With Gold, w grudniu nie będą do hity. Sony zaprezentowało w co zagramy w ramach usługi Playstation Plus.

W tym miesiącu obyło się bez spekulacji i przecieków na temat grudniowych gier, które w przyszłym tygodniu trafią do PlayStation Plus. Tym razem nawet samo Sony nie opublikowało przypadkowo listy na kilka dni przed oficjalnym ogłoszeniem tytułów. Być może dlatego, że przez ostatnie dni 2018 roku nie zagramy w gorące tytuły pokroju listopadowego Yakuza Kiwami, czy Bulletstorm: Full Clip Edition. Jednak nie ma co rozpaczać. Zaproponowane produkcje, choć mniejszego kalibru, są naprawdę interesujące.

Na PlayStation 4 w grudniu zagramy w Soma i Onrush. Pierwszy tytuł to survival horror z 2015 rok (na konsolach wyszedł dwa lata później) od Frictional Games opowiadający losy Simonaa Jarretta w podwodnym ośrodku badawczym PATHOS-2 opanowanym przez maszyny. Gra na początku roku doczekała się aktualizacji wprowadzającej tryb Safe Mode eliminujący możliwość zginięcia w czasie rozgrywki, co pozwala na skupieniu całej uwagi na fabule. Druga gra pełne akcji wyścigi zaprzeczające grawitacji od twórców hitów pokroju serii WRC, MotorStorm, czy DriveClub. W grze nie liczy się, kto pierwszy dojedzie do mety — ważne jest, czy komuś to się w ogóle uda.

PlayStation Plus na PlayStation 3 i PlayStation Vita

Gracze posiadający starszą konsolę PS3 będą mogli zagrać między innymi w SteinsGate — japońską czytankę. Visaul Novel to bardzo popularny gatunek gier, w których liczy się fabuła, bohaterowie i relacje między nimi. W SteinsGate tego nie zabrakło. Uznawana jest za jedną z lepszych gier tego typu. Steredenn to kosmiczna strzelanka utrzymana w konwencji pixel-art. Dla PlayStation Vita przygotowano kolorową platformówkę Iconoclasts oraz ciepło przyjęte Papers, Please.

Gry do usługi PlayStation Plus trafią w najbliższy wtorek, 4 grudnia, około godziny 17.

  • Soma (PS4)
  • Onrush (PS4)
  • SteinsGate (PS3)
  • Steredenn (PS3)
  • Iconoclasts (PS Vita i PS4)
  • Papers, Please (PS Vita)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu