Gry

Gdybym zaginął na tegorocznym Warsaw Games Week, to pewnie zasiedziałem się w strefie PlayStation

PW
Paweł Winiarski
3

Jeśli jakimś cudem zapomnieliście, to spieszę przypomnieć, że tegoroczna odsłona targów Warsaw Games Week odbędzie się w dniach 13-15 października na terenie warszawskiego Expo XXI. Byliśmy tam w ubiegłym roku z kamerą i zarówno atmosfera jak i organizacja były świetne, dlatego na pewno nie zabranie...

Jeśli jakimś cudem zapomnieliście, to spieszę przypomnieć, że tegoroczna odsłona targów Warsaw Games Week odbędzie się w dniach 13-15 października na terenie warszawskiego Expo XXI. Byliśmy tam w ubiegłym roku z kamerą i zarówno atmosfera jak i organizacja były świetne, dlatego na pewno nie zabranie nas tam też w tym roku.

Ale żeby nie było, dwa lata temu też tam dotarliśmy.

Pamiętam, że rok temu PlayStation mocno stawiało na swoje debiutujące gogle PlayStation VR. Jeśli myśleliście, że firma odpuściła temat, to nic takiego nie będzie mieć miejsca - i właśnie WGW 2017 to doskonała okazja by się o tym przekonać. W specjalnej strefie poświęconej wirtualnej rzeczywistości od Sony będzie można sprawdzić zarówno wydane już produkcje, jak i nowości, które jeszcze nie trafiły na rynek. Jakie?

Bravo Team – First Person Shooter, którego akcja rozgrywa się w typowym, środkowoeuropejskim mieście. Drużyna komandosów ma eskortować prezydenta, niestety misja kończy się zabójstwem VIPa, a cały kraj staje w obliczu zagrożenia rozpadem. Esencją gry jest współpraca z członkami drużyny, zarówno w trybie dla pojedynczego gracza jak i kooperacji dla dwóch graczy online. Ten drugi tryb będą mogli sprawdzić gracze na targach WGW.

The Inpatient – Mroczna opowieść, w której gracz wciela się w rolę cierpiącego na amnezję pacjenta tajemniczego Sanatorium Blackwood. Bohater musi dowiedzieć się, kim tak naprawdę jest i dlaczego trafił do tego dziwnego ośrodka. Każda decyzja ma tu swoje znaczenie i konsekwencje, a rozgrywka może zakończyć się na wiele różnych sposobów. Gra prezentuje wydarzenia wyprzedzające o ponad 60 lat historię znaną z nagradzanej gry Untill Dawn.

Spider-Man Homecoming Experience – Interaktywne przeżycie, które pozwoli grającym poczuć się niczym słynny człowiek-pająk.

Stifled - Połączenie gry przygodowej i horroru z zupełnie nowym podejściem do rozgrywki. Gracz wciela się w postać Davida Ridleya, którego umysł stopniowo ulega strasznemu doświadczeniu, sprawiając, że pogrąża się on w ciemnościach. Jedynym sposobem na odnalezienie się w otaczającym świecie staje się echolokacja - poprzez emitowanie dźwięków, stukanie w przedmioty czy nawet gwizdanie (gra wykorzystuje wbudowany w PS VR mikrofon) można poznać otoczenie. Należy jednak zachować ostrożność, mroczne kreatury z umysłu Davida przyciąga hałas, potrafią nawet usłyszeć strach gracza.

Zobaczycie też jak twórcy Gran Turismo Sport podeszli do tematu wirtualnej rzeczywistości i czy rozglądanie się w goglach jest fajne.

Nie tylko VR

Oczywiście PlayStation to nie tylko PSVR, ale również nadchodzące hity - część z nich zapewne będzie można sprawdzić. Były obecne na amerykańskim E3, były też na niemieckim Gamescomie, fajnie że trafią i do Polski. PlayStation będzie mieć do dyspozycji ponad 1300 metrów kwadratowych, gdzie zamierza umieścić ponad 100 stoisk. Abonenci PlayStation Plus będą mogli skorzystać ze specjalnej Strefy Chillout. Możemy też liczyć na konkursy na scenie głównej oraz możliwość zagrania w Gran Turismo Sport, Detroit czy Star Wars Battlefront II. W strefie PlayStation nie zabraknie też fajnej ekipy PlayStation Extra, z którą będzie można pogadać i przybić pionę.

źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: