Konsole

PlayStation 4 też ma swój elitarny kontroler. Wygląda świetnie! [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
PlayStation 4 też ma swój elitarny kontroler. Wygląda świetnie! [prasówka]
6

Xbox Elite Controller bił rekordy sprzedaży i krótko po jego debiucie był bardzo trudny do znalezienia. Czy podobnie będzie z jego odpowiednikiem dla PS4?

PS4 Elite Controller

Nie jest to oficjalne akcesorium wypuszczone przez Sony. Nie do końca wiadomo, kto odpowiada za jego projekt i produkcję. Twórcy jednak bardzo mocno wzorowali się na xboksowym odpowiedniku. Widać to niemalże na każdym kroku. Choć kontroler ma kształt pada do PS4, to krzyżak, przyciski, a także kolorystyka mocno nawiązują do konkurencyjnego akcesorium. Zastosowano tutaj nawet charakterystyczne łopatki z tyłu, które możemy w dowolnym momencie odczepić. Pozostałe elementy urządzenia nie są jednak wymienialne, co może być pewnym rozczarowaniem. Siłą Elite Pada dla XOne była właśnie ta możliwość personalizacji.

PlayStation 4 Elite Controller jest póki co dostępny do zamówienia w preorderze. Cenę ustalono na 80 dolarów, a wysyłka ma ruszyć 1 listopada.

Xbox wprowadza kluby i szukanie grupy

Użytkownicy konsoli Xbox One należący do programu preview w najnowszej aktualizacji otrzymali nowe, zapowiedziane na targach E3 funkcje. Mowa tutaj oczywiście o klubach oraz mechanizmu wyszukiwania grup do wspólnej zabawy. Oba rozwiązania podnoszą zdecydowanie potencjał społecznościowy konsoli, pozwalając na zrzeszanie się graczy w grupy. W ramach klubu możemy dzielić się treściami, łączyć w grupy, a także prowadzić rozmowy głosowe i tekstowe. Natomiast poszukiwanie grupy do gry ułatwia nawiązywanie nowych kontaktów, a także zabawę w trybie wieloosobowym z osobami, które również szukają towarzystwa. Użytkownik może sam określić, jakiego typu osób szuka i w co chce grać. Wszystko to dopełniają dwie pomniejsze zmiany: dopracowany ranking punktowy, który ma teraz resetować się co 30 dni i działać szybciej, a także emoji na klawiaturze ekranowej. Oficjalnie aktualizacja powinna być dostępna dla wszystkich w ciągu kilku nadchodzących tygodni.

GameMaker Humble Bundle

Zawsze marzyliście o stworzeniu własnej gry? Macie teraz ku temu okazję, bo nowy Humble Bundle to cała masa zawartości dla osób zainteresowanych tą tematyką. Przede wszystkim w nasze ręce wpaść może GameMaker Studio Pro wraz z dodatkowymi modułami. Wszystko to dopełniają gry stworzone za jego pomocą, z czego kilka w postaci gotowych kodów źródłowych. Całość ma wartość ok. 1800 dolarów, a my możemy to mieć już za kilkanaście (w zależności, jaki pakiet wybierzemy). Niestety akcja jest adresowana jedynie do użytkowników Windowsów, bo aplikacja nie została udostępniona na inne platformy.

Android 7.0 Nougat dla Nexusów 6 i 6P

Google powoli aktualizuje wszystkie Nexusy. Do tego grona właśnie dołączyły phablety 6 oraz 6P. Co prawda już wcześniej było to możliwe, bo stosowne pliki udostępniono 22 sierpnia. Większość osób jednak i tak czekała na aktualizację OTA, która ruszyła dopiero teraz. Odbywa się ona stopniowo, więc część z posiadaczy tych urządzeń może otrzymać powiadomienie o możliwości zainstalowania Nougata nieco później. Łącznie nową wersję ma otrzymać sześć urządzeń z linii Nexus i Pixel (Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 9, Nexus Player, Pixel C), a także smartfony wydane w ramach programu Android One.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu