Felietony

PlayStation 4 będzie strumieniować gry z PS3?

Konrad Kozłowski
PlayStation 4 będzie strumieniować gry z PS3?
8

Gdy pisaliśmy o przejęciu przez Sony firmy Gaikai wydawało się, że usługa grania w chmurze o wiele szybciej zostanie zaimplementowana w ekosystemie japońskiego giganta. Wygląda jednak na to, że Sony ma nieco inne plany wobec tej technologii - jak informuje WSJ, usługa streamingu będzie wykorzystywan...

Gdy pisaliśmy o przejęciu przez Sony firmy Gaikai wydawało się, że usługa grania w chmurze o wiele szybciej zostanie zaimplementowana w ekosystemie japońskiego giganta. Wygląda jednak na to, że Sony ma nieco inne plany wobec tej technologii - jak informuje WSJ, usługa streamingu będzie wykorzystywana do uruchamiania gier z PS3 na kolejnej wersji konsoli PlayStation.

Jeżeli faktycznie Sony zamierza już 20 lutego uchylić rąbka tajemnicy na temat następcy PlayStation 3 to dzielą nas od tego wydarzenia zaledwie 4 dni. Nic dziwnego więc, że co jakiś czas pojawiają się kolejne informacje na temat tego czym nowa konsola może zaskoczyć i jakich nowości dostarczy. Według informacji zebranych przez Wall Street Journal, by zapewnić wsteczną kompatybilność Sony zdecyduje się na użycie zakupionej za 380 milionów dolarów technologii do oferowania graczom tytułów z PS3 na następcy tejże konsoli.

Usługa ta ma jednak nie dotyczyć nowych gier, które będą dystrybuowane na dyskach optycznych. Wynika to z ograniczonych możliwości technologii strumieniowania, które umożliwiają na dzień dzisiejszy przesyłanie obrazu o jakości 720p, co i tak osiągalne jest przy sprzyjających warunkach, jak szybkie łącze i rozsądny dystans do serwera.

Bardzo ciekaw jestem czy streaming gier pojawi się także na innych urządzeniach niż nowa konsola - do dyspozycji mamy przecież mobilny sprzęt: PS Vita, tablety i smartfony. Niewykluczone jest też, że do katalogu dostępnych gier zawitają tytuły z poprzednich generacji konsol, wtedy zrobiłoby się naprawdę ciekawie. Zapowiadają się więc bardzo interesujące dni, w ciągu których najprawdopodobniej ujawnione zostaną kolejne informacje odnośnie PlayStation 4 i planów Sony, a być może zostaną one zaprezentowane oficjalnie już w najbliższą środę.

Źródło: WSJ via TheVerge, źródło grafik: kotaku

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PS3playstationps4