Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Polska

Player chwali się osiągnięciami z 2019. Potwierdzam: robią to bardzo dobrze, ale...

KK
Konrad Kozłowski
18

Player.pl to jeden z najważniejszych serwisów VOD w Polsce, a statystyki którymi się z nami podzielił pokazują jak dynamicznie rozwija się z roku na rok. To może się podobać.

Player.pl to znacznie więcej niż TVN

Pomysł na rozwój Player.pl jest konsekwentnie realizowany od dłuższego czasu. Serwis stał się agregatorem treści z różnych innych usług oraz platform jak HBO GO czy CANAL+, posiada własną ofertę z filmami i serialami na życzenie, za które można płacić od tytułu, a dodatkowo jest kilka opcji abonamentowych, w tym za telewizję na żywo. Ale chyba najsilniejszym wabikiem na widzów są treści, których nie znajdą nigdzie indziej. Są to prapremiery całych sezonów lub pojedynczych odcinków seriali, a przede wszystkim produkcje, które powstają z myślą o Playerze lub debiutują tu kilka miesięcy wcześniej, niż w ramówkach kanałów TVN.

Czytaj też: To działa! Player to najlepsze miejsce na nowe produkcje TVN

Do nich należy serial "Chyłka", którego 3. sezon jest właśnie kręcony i będzie mieć premierę jeszcze w tym roku. Co prawda jakiś czas później te odcinki będą emitowane w telewizji, ale gdy mówię "Chyłka" większość osób odpowiada "Player", więc ta machina naprawdę działa.

Potwierdzają to też statystyki, którymi dzieli się serwis. W 2019 roku w katalogu pojawiło się ponad 70 premier, których nie można było uświadczyć nigdzie indziej. W sumie katalog powiększył się w zeszłym roku o 4 tys. nowych pozycji, a w ofercie jest już 50 kanałów telewizyjnych na żywo. Na wspomniane 4 tysiące składa się 1900 filmów, 110 programów rozrywkowych i ponad 400 seriali. Średnia wynosi więc około 50 nowych tytułów dziennie. Sumarycznie katalog liczy ponad 54 tysiące odcinków seriali.

Player to kopalnia świetnego, angażującego polskiego kontentu, bardzo różnorodnego pod względem gatunkowym. Regularnie dodajemy nowe tytuły, mamy jedną z najszerszych bibliotek VOD na rynku. Gdyby Playera oglądać codziennie 24h na dobę, na obejrzenie wszystkich materiałów w serwisie potrzeba ponad 3 lat!” – mówi Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający player.pl.

Własne treści przed premierą. Także w 4K

Nie wiemy, ilu dokładnie subskrybentów posiada Player.pl, ale w informacji prasowej przeczytać można, że zwiększyła się ona w zeszłym roku trzykrotnie. Takie wieści mnie w ogóle nie dziwią, bo o tym, że polscy widzowie uwielbiają polskie treści przekonujemy się na każdym kroku. Takie produkcje jak "Pod powierzchnią", "Pułapka" czy "Motyw" być może nie walczyły o najwyższe laury wśród polskich produkcji, ale są to seriale, które prezentują pewien poziom. I choć TVN wciąż trafiają się czasem gafy przy serialach, to sam nie mogę się doczekać "Kodu genetycznego", który zmierza do Playera - serial z Adamem Woronowiczem oraz Maciejem Musiałowskim zapowiada się naprawdę intrygująco.

Polecamy: Niech wszystkie seriale TVN-u najpierw trafiają na Player

Czego oczekuje(my) od Player.pl?

Powodem do radości dla osób dysponujących większymi ekranami 4K jest także obecne wsparcie dla tej rozdzielczości nie tylko w najnowszych produkcjach (oryginalnych), ale także dla klasyków (jak "Odwróceni") oraz filmów na licencji. To, czego nie potrafię nadal zrozumieć, to ociąganie się serwisu z wprowadzeniem obsługi Chromecasta oraz aplikacji dla Apple TV, a także trybu offline w mobilnych aplikacjach, co znacznie ułatwiłoby śledzenie nowości w podróży i innych warunkach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: