Polska

Player.pl z nową ofertą może Was do siebie przekonać

Konrad Kozłowski
Player.pl z nową ofertą może Was do siebie przekonać
36

Na zastój na polskim rynku VOD narzekać nie można, wielka szkoda jednak, że nadal musimy raczyć się raczej półśrodkami, które serwują nam najwięksi gracze. W ich ofertach co prawda pojawia się coraz więcej zagranicznych i bardziej rozpoznawalnych produkcji, ale o sensownej ofercie czy wygodzie obsłu...

Na zastój na polskim rynku VOD narzekać nie można, wielka szkoda jednak, że nadal musimy raczyć się raczej półśrodkami, które serwują nam najwięksi gracze. W ich ofertach co prawda pojawia się coraz więcej zagranicznych i bardziej rozpoznawalnych produkcji, ale o sensownej ofercie czy wygodzie obsługi zapomnieć niestety można. Player.pl postanowił spróbować swych sił z pakietami płatnymi i własnymi produkcjami.

Pierwszą z nich opisywałem w dniu jej oficjalnej zapowiedzi - Web Therapy jest internetowym serialem opartym o zagraniczną licencję, ale w polskim wykonaniu i dostępny jedynie na Player.pl. By móc obejrzeć nie tylko ten serial, ale wiele innych produkcji bez reklam możemy skorzystać z promocyjnego pakietu, w którego skład wchodzą Player Plus i Player Live TV. W ramach tego drugiego platforma oferuje nam takie programy telewizyjne na żywo, jak TVN24, TVN24 Biznes i Świat, TVN Styl, TVN Meteo Active oraz TVN Turbo. Trzydziestodniowy dostęp to obecnie koszt 13,99 zł miesięcznie, zaś normalną stawką będzie kwota 14,98 zł.

Filmy i seriale Canal+ w Player.pl. Sprawdź!

Oprócz tej propozycji, Player.pl przygotował także ofertę dla dzieci. Player Kids kosztuje 4,99 zł miesięcznie, a dla fanów sportu gratką będzie pakiet Player Sport, który to zawiera kanały Eleven i Eleven Sport w jakości HD. Comiesięczny wydatek w wysokości 11 złotych pozwoli kibicom między innymi hiszpańskiej i włoskiej piłki zakończyć przygody z poszukiwaniem transmisji spotkań w Internecie. Rzeczywiście do niedawna na Player.pl można było takie relacje oglądać za darmo, ale wszyscy domyślaliśmy się, że wprowadzenie opłat będzie tylko kwestią czasu.

Co ciekawe, wykupując dostęp do wszystkich naliczony zostanie rabat i zamiast 30,97 zł zapłacimy 25,99 zł. Dla osób, które chcą "odcięły" telewizyjny kabel i stawiają tylko na usługi VOD może to być ciekawa propozycja, o ile zawartość oferty będzie odpowiadać ich oczekiwaniom. Przeglądając ofertę każdego z pakietu mogę stwierdzić, że znajdzie się tam "coś dla mnie", lecz nie byłbym gotów zrezygnować z Netfliksa cy Hulu na rzecz którejkolwiek z polskich usług. I to nie ze względu na ilość i jakość produkcji, ale przede wszystkim z powodu wygody obsługi.

Zobacz ofertę Player+!

Ipla do tej pory opiera swoją platformę o Silverlighta, o czym przeglądarka Chrome regularnie mi przypomina. Niezależnie od tego, którą z usług wskażecie, nie będę mógł jej w sposób komfortowy "przenieść" na ekran telewizora, ponieważ żaden z polskich dostawców nie jest zainteresowany konsolą Xbox, dla której powstałaby aplikacja, czy przystawkami do telewizorów. Drobnym wyjątkiem jest HBO Go, które współpracuje z Chromecastem, ale i w tym przypadku trudno mówić o niezawodności tej funkcji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu