32

Play multimedialny jak nigdy. Dłuższa promocja na Tidala i testy… PLAY TV

Podczas dzisiejszej konferencji Play uwinął się niezwykle szybko - całość zamknęła się w kwadransie. Nie zabrakło jednak całkiem ciekawych nowości ze strony tego operatora. Oprócz przedłużenia oferty promocyjnej na Tidala, ogłoszenia współpracy z DJ-em Adamusem podczas tworzenia Playlist specjalnie dla klientów sieci do nowinek dołączyła kolejna usługa, o której wcześniej mówiło się głównie w kuluarach. Oto i jest - Play TV. Co nowego w tej dziedzinie?

Play zaprasza do testowania nowej usługi telewizyjnej w Internecie

Od jutra mają rozpocząć się testy konsumenckie zupełnie nowej na polskim rynku propozycji – chodzi tu o typową telewizję internetową. Założę się, że Play widząc sukces innych podobnych serwisów chce spróbować tego samego o własnych siłach i zaoferuje dostęp do kilkudziesięciu kanałów na urządzeniach mobilnych oraz laptopach. Dodatkowo – program telewizyjny ma nie ograniczać klientów – ci mogą w dowolnym momencie przewinąć do tyłu film, jeżeli coś przegapili. Dodatkowo – film lub program będzie można zapisać „w chmurze”, po czym odtworzyć go na dowolnym urządzeniu.

play tv

Aby móc przetestować telewizję od Play, wystarczy być abonentem Play, posiadać tablet lub smartfon z systemem Android i zapisać się do testów. Po tym otrzymamy dostęp do aplikacji w Google Play, dzięki której będziemy mogli wypróbować nowość od fioletowego operatora. (Aby to zrobić, należy wysłać SMS-a o treści „TAK” na numer 650).

Co nowego w Tidalu od Play?

Play przedłuża okres trwania promocji na Tidala w Play – do końca wrześnie będzie można aktywować usługę, w ramach której przez 2 lata będziemy mogli cieszyć się nieodpłatnym dostępem do tego serwisu streamingowego. Play przy okazji pochwalił się 500 000 użytkownikami usługi, a także rosnącą świadomością marki w Polsce. Blisko 1/4 Polaków przyznaje, że zna taki serwis streamingowy (co nie oznacza, że z niego korzysta).

play tv

Dla fanów muzyki bardzo ważne może okazać się to, że Play rozpoczął współpracę z DJ-em Adamusem, który w ramach partnerstwa z Tidalem będzie przygotowywać okolicznościowe playlisty, które ostatecznie spodobały się konsumentom streamowanych multimediów. Dodatkowo – w konkursie z nim związanym można wygrać wyjazd na Ibizę w dniach 14-21 września. Szczegóły konkursu już wkrótce.