Polska

Play startuje dziś ze swoją ofertą 4G LTE

Grzegorz Ułan
Play startuje dziś ze swoją ofertą 4G LTE
38

Jak zapowiedziano kilka dni temu na blogu Play, dziś uruchomiona zostaje usługa superszybkiego internetu 4G LTE w tej sieci. Z tego, co możemy zobaczyć już na dedykowanej temu stronie, oprócz oczywiście kilku prezentacji różnicy w szybkości w porównaniu z 4G, 4G LTE w Play!, oferta ta będzie dos...

Jak zapowiedziano kilka dni temu na blogu Play, dziś uruchomiona zostaje usługa superszybkiego internetu 4G LTE w tej sieci.

Z tego, co możemy zobaczyć już na dedykowanej temu stronie, oprócz oczywiście kilku prezentacji różnicy w szybkości w porównaniu z 4G, 4G LTE w Play!, oferta ta będzie dostępna do końca roku w 13 miastach - Koszalinie, Gdyni, Sopocie, Gdańsku, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Łodzi, Częstochowie, Rzeszowie, Krakowie, Tarnowie.

Jeśli chodzi o listę telefonów dostępnych w tej ofercie, jest w czym wybierać. Mamy tu smartfony Noki, LG, HTC, Sony oraz Samsunga.

Przy okazji tej premiery Play nie sposób nie zerknąć na osiągnięcia konkurencji w tym zakresie. Cyfrowy Polsat (Plus GSM), czyli pionier tej technologi w Polsce, może się już pochwalić zasięgiem dla 20 mln użytkowników w Polsce i sukcesywnie dodaje kolejne, nawet małe miejscowości. Choć muszę przyznać, że z tym dostępem od CP różnie bywa. Sam korzystam z niego w Warszawie od dwóch lat w dwóch różnych lokalizacjach. O ile w pierwszej lokalizacji w Ząbkach bez problemu "łapało" ten zasięg, o tyle już na Białołęce bez anteny wzmacniającej sygnał, mogłem co najwyżej korzystać z HSPA+.

Z tego też względu rozglądam się za nowym dostarczycielem mobilnego dostępu do LTE. Zastanawiam się nad Orange, z uwagi na to, że mam juz tam abonament na telefon. LTE w Orange, na początek, dostępny jest tylko w kilku miastach Polski, pełen start usługi LTE planowany jest na przyszły rok.

Zostaje nam jeszcze T-Mobile, ale tu znalazłem na ich stronie jedynie wzmiankę o walce z Play o rzetelność reklam związanych z ofertą LTE, ale jak czytamy w poprzednim linku, u tego operatora możemy spodziewać się wspólnej oferty LTE z Orange, czyli również dopiero w przyszłym roku.

Jak widać, kto pierwszy ten lepszy. Bez wątpienia Play ma o wiele lepszy start w walce z CP o prym w ofercie superszybkiego internetu LTE, od pozostałych operatorów i pamiętajmy, że w ofercie dostępu do niej przez telefony porównywalny z Plus GSM.

Przyszły rok zapowiada się nam więc nad wyraz ciekawie w tym zakresie, pokuszę się o stwierdzenie, że nawet decydujący, jeśli chodzi o całościową ofertę i zdobycie dla siebie jak największego kawałka tortu usług telekomunikacyjnych w Polsce przez poszczególnych operatorów.

Jeśli chodzi o ceny abonamentów i urządzeń (routery, modemy) dostępne w nowej ofercie Play 4G LTE, można się już z nimi zapoznać na Blogu Play. Już widać, że cenowo przebija, jak zwykle zresztą, ofertę konkurencji. Za CP 25GB z LTE płacę 100 zł miesięcznie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Playszybki internet