Polska

Play startuje dziś ze swoją ofertą 4G LTE

GU
Grzegorz Ułan
38

Jak zapowiedziano kilka dni temu na blogu Play, dziś uruchomiona zostaje usługa superszybkiego internetu 4G LTE w tej sieci. Z tego, co możemy zobaczyć już na dedykowanej temu stronie, oprócz oczywiście kilku prezentacji różnicy w szybkości w porównaniu z 4G, 4G LTE w Play!, oferta ta będzie dos...

Jak zapowiedziano kilka dni temu na blogu Play, dziś uruchomiona zostaje usługa superszybkiego internetu 4G LTE w tej sieci.

Z tego, co możemy zobaczyć już na dedykowanej temu stronie, oprócz oczywiście kilku prezentacji różnicy w szybkości w porównaniu z 4G, 4G LTE w Play!, oferta ta będzie dostępna do końca roku w 13 miastach - Koszalinie, Gdyni, Sopocie, Gdańsku, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Łodzi, Częstochowie, Rzeszowie, Krakowie, Tarnowie.

Jeśli chodzi o listę telefonów dostępnych w tej ofercie, jest w czym wybierać. Mamy tu smartfony Noki, LG, HTC, Sony oraz Samsunga.

Przy okazji tej premiery Play nie sposób nie zerknąć na osiągnięcia konkurencji w tym zakresie. Cyfrowy Polsat (Plus GSM), czyli pionier tej technologi w Polsce, może się już pochwalić zasięgiem dla 20 mln użytkowników w Polsce i sukcesywnie dodaje kolejne, nawet małe miejscowości. Choć muszę przyznać, że z tym dostępem od CP różnie bywa. Sam korzystam z niego w Warszawie od dwóch lat w dwóch różnych lokalizacjach. O ile w pierwszej lokalizacji w Ząbkach bez problemu "łapało" ten zasięg, o tyle już na Białołęce bez anteny wzmacniającej sygnał, mogłem co najwyżej korzystać z HSPA+.

Z tego też względu rozglądam się za nowym dostarczycielem mobilnego dostępu do LTE. Zastanawiam się nad Orange, z uwagi na to, że mam juz tam abonament na telefon. LTE w Orange, na początek, dostępny jest tylko w kilku miastach Polski, pełen start usługi LTE planowany jest na przyszły rok.

Zostaje nam jeszcze T-Mobile, ale tu znalazłem na ich stronie jedynie wzmiankę o walce z Play o rzetelność reklam związanych z ofertą LTE, ale jak czytamy w poprzednim linku, u tego operatora możemy spodziewać się wspólnej oferty LTE z Orange, czyli również dopiero w przyszłym roku.

Jak widać, kto pierwszy ten lepszy. Bez wątpienia Play ma o wiele lepszy start w walce z CP o prym w ofercie superszybkiego internetu LTE, od pozostałych operatorów i pamiętajmy, że w ofercie dostępu do niej przez telefony porównywalny z Plus GSM.

Przyszły rok zapowiada się nam więc nad wyraz ciekawie w tym zakresie, pokuszę się o stwierdzenie, że nawet decydujący, jeśli chodzi o całościową ofertę i zdobycie dla siebie jak największego kawałka tortu usług telekomunikacyjnych w Polsce przez poszczególnych operatorów.

Jeśli chodzi o ceny abonamentów i urządzeń (routery, modemy) dostępne w nowej ofercie Play 4G LTE, można się już z nimi zapoznać na Blogu Play. Już widać, że cenowo przebija, jak zwykle zresztą, ofertę konkurencji. Za CP 25GB z LTE płacę 100 zł miesięcznie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Playszybki internet