Telekomy

Play daje za rejestrację nowego numeru prepaid 100 zł, a za staż od 4 lat wzwyż aż 500 zł bonusu!

Grzegorz Ułan
Play daje za rejestrację nowego numeru prepaid 100 zł, a za staż od 4 lat wzwyż aż 500 zł bonusu!
100

O planach wprowadzenia obowiązku rejestracji numerów na kartę u polskich operatorów pisaliśmy Wam już pod koniec marca. Od tego czasu dwa razy (1,2) komentowaliśmy już ten fakt na Antyweb. Trudno się temu dziwić, pomysł dość kontrowersyjny, niemniej pewnie zostanie wdrożony.

Operatorzy również zaczęli się do niego przygotowywać, zaczął Orange, wysyłając wybranej grupie użytkowników SMS-y z przypomnieniem konieczności rejestracji swoich kart. Była to raczej akcja informacyjna, którą planują powtarzać. Mocniejsze uderzenie planuje właśnie Play.

Na zapowiedzianej na dziś konferencji na godz. 11, prawdopodobnie ogłoszona zostanie promocja dla posiadaczy kart, w której za rejestrację numeru dostaną pakiet 100 zł na rozmowy, SMS-y oraz transfer danych 10 GB, ważny 30 dni.

Powyższe zrzuty udostępnił w naszej społeczności na Google Plus - IT Polska - Tomek Oleksik.

Skąd ten ruch? Wiadomo, że im szybciej i im najwięcej numerów swoich klientów zarejestrują operatorzy tym mniej ich stracą po prowadzeniu tego obowiązku 2 stycznia 2017. Prawdopodobnie będzie z tym spore zamieszanie po nowym roku, niektórzy zapomną i będą sięgali dość przypadkowo po nowe karty losowych operatorów, tylko po to by móc wykonywać połączenia. Widać Play dobrze to przemyślał i zawczasu chce uniknąć takiej sytuacji.

Jeśli na wspomnianej konferencji pokazane zostaną jeszcze jakieś inne nowości, zaktualizujemy o nie ten wpis.

Aktualizacja

Wszystko wskazuje na to, że to właśnie opisana wyżej opcja zostanie zaprezentowana na konferencji. Przed chwilą na blogu rzecznika Play pojawił się wpis o tytule - Twój podpis jest wiele wart.

Aktualizacja

No i już wszystko wiadomo, tak jak pisałem z rana Play przygotował promocję dla posiadaczy kart SIM w ofercie prepaid, w której za rejestrację swojego numeru mogą aktywować pakiet za 100 zł na rozmowy i SMS-y z paczką 10 GB transferu danych na 30 dni.

Ciekawiej to wygląda w przypadku stałych klientów ofert na kartę:

Z nowych informacji na samej konferencji przekazano, że obowiązek rejestracji zostanie wprowadzony od lipca 2016 roku dla nowych kart i od lutego 2017 dla wszystkich obecnych posiadaczy kart.

W przypadku niepełnoletności (poniżej 13 lat) rejestracji dokonamy tylko w obecności opiekuna prawnego. Jeśli rejestruje firma wymagany będzie NIP lub REGON, cudzoziemiec paszport, no i pozostali sam dowód osobisty.

Proces rejestracji:

Jeszcze jedna ważna informacja, na chwilę obecną rejestracji dokonamy tylko w salonie. Nie będzie możliwości dokonać jej w kioskach czy innych podobnych punktach. Całość konferencji można będzie obejrzeć za chwile na kanale Play na YouTube - https://www.youtube.com/watch?v=Rh5dngXUhFk. A szczegółowe informacje o procesie rejestracji numeru znajdziecie na stronie Play - http://promocje.play.pl/rejestracja/

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile