Telekomy

Play naprawdę chce być lepszy niż „kablówki”. Nowa oferta telewizyjna PLAY NOW TV BOX

GU
Grzegorz Ułan
19

Po naprawdę dobrej ofercie na internet stacjonarny od Play, operator przygotował równie dobrą ofertę na dostęp do kablowych programów telewizyjnych przez dekoder w PLAY NOW TV BOX.

We wcześniejszej opcji możliwe było wykupienie usługi PLAY NOW TV BOX z dodatkowymi kanałami za 10 zł miesięcznie, a za pakiety dodatkowe - Ekstra, Sport, News czy Kids trzeba było osobno dopłacać, odpowiednio - 20 zł, 15 zł, 10 zł i 10 zł miesięcznie.

W nowej ofercie PLAY NOW TV BOX, koszt tych wszystkich dodatkowych pakietów zamknął się w jednym dodatkowym planie za 35 zł. To już robi różnicę i sprawia, że warto się zastanowić nad wyborem tej oferty, w miejsce którejś z ofert operatorów kablowych.

Telewizyjna propozycja PLAY obejmuje w sumie dostęp do ponad 100 kanałów oraz bogatej biblioteki treści na żądanie, w tym do treści w jakości 4K. Klienci mogą wybrać jeden z dwóch wariantów:

  • Telewizyjna propozycja PLAY obejmuje w sumie dostęp do ponad 100 kanałów oraz bogatej biblioteki treści na żądanie, w tym do treści w jakości 4K. Klienci mogą wybrać jeden z dwóch wariantów: Ofertę podstawową za 10 zł miesięcznie obejmującą ponad 50 kanałów w tym Fox, National Geographic, History, Disney Channel, Comedy Central, Paramount Channel, TNT, Nicktoons z możliwością aktywacji dodatkowych pakietów: Kids, Sport, Extra i News w dowolnym momencie i na dowolny okres.
  • Ofertę rozszerzoną za 35 zł miesięcznie dającą dostęp do ponad 100 kanałów, w tym także do treści z pakietów dodatkowych: Sport (kanały Eleven Sports), Kids (bogate portfolio kanałów dziecięcych), Extra (AXN, Kino Polska, BBC Brit, 13 Ulica, BBC First i ponad 20 innych) oraz News (z TVN24). Ten wariant daje 30 zł oszczędności miesięcznie w porównaniu do aktywacji wszystkich pakietów na warunkach ogólnych.

Zwykle, jak wykupujemy dostęp do telewizji u operatorów kablowych, decydujemy się na to, bo chcemy mieć dostęp do kanałów dla dzieci, dla kanałów sportowych czy newsowych, no i zwykle bierzemy taką ofertę wraz z dostępem do internetu.

Koszt takiego zestawu, czy to w UPC czy w Vectrze zaczyna się od 80 zł miesięcznie, a w Orange nawet 110 zł. Do tego musimy doliczyć dodatkowe 15 zł na kanały Eleven Sports (w Play wliczone w cenę 35 zł za wszystko) no i koszt abonamentu głosowego, co sprawia, że nasze koszty wzrastają już do minimum 150 zł miesięcznie.

Decydując się teraz na nową ofertę Play na internet stacjonarny i PLAY NOW TV BOX możemy przy takim samym zestawie usług zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Policzmy to. Przy założeniu, że wykupujemy abonament głosowy w planie PLAY SOLO M za 55 zł (nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne, nielimitowane wiadomości SMS/MMS i 20 GB transferu danych), do tego internet stacjonarny z limitem prędkości do 150 Mb/s za 35 zł i telewizją za 35 zł, nasz koszt miesięczny zamknie się w kwocie 125 zł. 25 zł miesięcznie, które możemy przeznaczyć na wykupienie na przykład subskrypcji na HBO GO.

Analizując tę ofertę przyszła mi jeszcze na myśl inna opcja na dostęp do kablowych kanałów telewizyjnych z pominięciem operatorów kablowych. A mianowicie skorzystanie z oferty Orange Flex.

Mam na myśli taką konfigurację - Plan w Orange Flex za 50 zł (nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne, nielimitowane wiadomości SMS/MMS i 50 GB transferu danych), Video Pass za 20 zł, dodatkowa karta SIM do routera WiFi za 9 zł, dostęp do WP Pilot (najdroższy pakiet za 41,90 zł+ Eleven Sports za 13,90 zł) oraz subskrypcja HBO GO za 24,90 zł.

Przy takiej konfiguracji oglądanie wszystkich kanałów WP Pilot i HBO GO nie zużywa tu naszego transferu danych, a 50 GB spokojnie wystarcza na swobodne korzystanie z dostępu do sieci na laptopie. Podliczając taki zestaw, nasz koszt miesięczny zamknie się w kwocie 159,70 zł.

Jak widać, nadal drożej niż w aktualnej ofercie Play, w której to dodatkowo możemy korzystać z nieograniczonego dostępu do internetu, nie tylko dla siebie, ale i całej rodziny.

Do tego dochodzi dekoder (pamięć flash 16 GB, z możliwością rozszerzenia jej za pomocą karty microSD, czterordzeniowy procesor i port USB 3.0 do odtwarzania filmów z zewnętrznych nośników) z Androidem 9.0 na pokładzie, a więc z dostępem do aplikacji w Google Play i obsługa z pilota, czyli możemy ze zwykłego telewizora zrobić sobie Smart TV. 6 miesięcy dostępu do Amazon Prime Video, oraz 12 miesięcy HBO GO, co robi już naprawdę duże oszczędności, za samo HBO GO prawie 300 zł.

Nie bez znaczenia jest jeszcze możliwość korzystania z aplikacji mobilnej PLAY NOW, z której możemy wysyłać na TV treści wideo przy użyciu Chromecast, bez zużywania transferu danych z oferty głosowej. Tak więc, jeśli nie potrzebujemy dostępu do internetu stacjonarnego, możemy tu zaoszczędzić dodatkowe 35 zł, na przykład na dostęp do Netfliksa.

Reasumując, Play przygotował aktualnie naprawdę dobrą ofertę pod względem i zawartości i cen. Powyższa symulacja oparta jest na założeniu, że jesteśmy już klientami Play, ale warta też jest rozważenia przez klientów z zewnątrz, bo koszt samej usługi PLAY NOW TV BOX rośnie tu do 20 zł z podstawowym pakietem telewizyjnym i 45 zł miesięcznie za wszystkie dodatkowe pakiety.

Źródło: Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: