Telekomy

Lepiej kupić smartfona z abonamentem w Plus czy w Plush? W Play czy w RBM? Sprawdziliśmy to

GU
Grzegorz Ułan
12

Każdy z operatorów Orange, Play, Plus i T-Mobile mają swoje submarki, w których oferty głosowe mają zwykle o połowę tańsze, pozostawiając w swoich głównych markach możliwość dokupienia smartfona, jako wartość dodaną. Wyjątek stanowią tu Plus i Play. Z ciekawości sprawdziłem, czy aby nie różnicują cen tych smartfonów.

Do sprawdzenia cen wybrałem Xiaomi Redmi Note 8T, który jest dostępny u wszystkich porównywanych operatorów, wymienionych w tytule. Więcej o samym smartfonie przeczytacie w naszym wpisie: Recenzja Redmi Note 8T. Jeśli Xiaomi ma robić takie smartfony, mogą pojawiać się co miesiąc, a jak wolicie oglądać, to na poniższym wideo:

Xiaomi Redmi Note 8T w Plus czy w Plush?

Do porównania cen smartfona wybrałem abonament w Plusie za 50 zł - nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne, nielimitowane wiadomości SMS/MMS oraz 12 GB transferu danych. Z kolei w Plush będzie to abonament za 25 zł, czyli połowę tańszy, ale bogatszy w zawartości, oprócz pełnego no limit na rozmowy i wiadomości mamy tu limit transferu danych na pełnej prędkości na poziomie 15 GB. Tak więc myślę, że to adekwatne plany, jeden operator i ten sam zasięg.

Zaczynamy od Plusa, Xiaomi Redmi Note 8T we wspomnianym abonamencie dostaniecie za 1 zł na start i 24 ratach po 35 zł, razem za sam sprzęt zapłacicie więc 841 zł. Do tego dochodzi abonament, który łącznie po dwóch latach będzie nas kosztował 1200 zł, co daje razem 2056 zł.

Dla kontrastu podam, że smartfon ten aktualnie można kupić w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych po 749,00 zł.

Jak to wygląda w Plush? Identycznie jeśli chodzi o koszt sprzętu, więc Plus nie różnicuje zupełnie tutaj kosztów urządzeń, sprawdziłem to na kilku innych losowo wybranych smartfonach. Jedyna różnica jest taka, że przy droższych aparatach w Plusie cena na start jest niższa, a wyższe raty, a w Plush sporo trzeba wyłożyć na początek, ale później zapłacicie mniejsze raty. No i kwestia abonamentu - w Plush jest dokładnie o połowę tańszy, tak więc po dwóch latach koszt abonamentu i smartfona zamknie się w kwocie 1441 zł.

Xiaomi Redmi Note 8T w Play czy w Red Bull Mobile?

W drugim porównaniu wziąłem pod uwagę abonament w Play za 55 zł - nielimitowane rozmowy stacjonarne i komórkowe, nielimitowane wiadomości SMS/MMS i 20 GB transferu danych. Natomiast w przypadku Red Bull Mobile plan z pełnym no limit na rozmowy i wiadomości oraz 25 GB transferu danych. Nie wiadomo ile on kosztuje, bo RBM nie ma takiego abonamentu w opcji bez telefonu, niemniej łączny jego miesięczny koszt razem z ratą za smartfona wynosi 90 zł.

W Play za Xiaomi Redmi Note 8T na start zapłacimy złotówkę i później w 24 ratach po 40 zł, razem więc za sam sprzęt zapłacimy 961 zł, a łącznie z abonamentem 2281 zł, czyli jeszcze drożej niż w Plusie.

W Red Bull Mobile nie rozbijemy łącznego kosztu na abonament i raty za smartfona, ale na start zapłacimy za niego 6 zł i później przez 24 miesiące po 90 zł miesięcznie. Razem więc wyjdzie nas to 2166 zł - niewiele taniej niż w Play.

Bez wątpienia najkorzystniej w abonamencie Xiaomi Redmi Note 8T wychodzi aktualnie w Plush, gdzie łącznie po dwóch latach jego koszt wraz z abonamentem zamknie się w kwocie 1441 zł. Jeśli zależy Wam na zasięgu Play, lepiej kupić go w głównym abonamencie operatora, bo w pakiecie dostajecie 6 miesięcy subskrypcji na Amazon Prime w cenie, co powinno pokryć różnicę w kosztach w porównaniu z Red Bull Mobile.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: