Polska

Play kończy z darmowym LTE i wprowadza nowe pakiety internetowe [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Play kończy z darmowym LTE i wprowadza nowe pakiety internetowe [prasówka]
25

Promocja z darmowym internetem LTE w Play miała trwać do końca 2014 roku. Operator zdecydował się ją jednak trochę przedłużyć i obecnie jest stopniowo dezaktywowana u kolejnych grup użytkowników. Zastąpią ją pakiety internetowe. Co zamiast darmowego LTE w Play?   Na oficjalnym blogu rz...

Promocja z darmowym internetem LTE w Play miała trwać do końca 2014 roku. Operator zdecydował się ją jednak trochę przedłużyć i obecnie jest stopniowo dezaktywowana u kolejnych grup użytkowników. Zastąpią ją pakiety internetowe.

Co zamiast darmowego LTE w Play?

 

Na oficjalnym blogu rzecznik Play poinformował, że gotowe są już pakiety internetowe, które zastąpią w ofercie operatora nielimitowany internet LTE. Usługa, jak wcześniej zapowiadano, miała być aktywna do końca 2014 roku. Ostatecznie jednak przedłużono ją o kilka tygodni i dopiero teraz jest dezaktywowana - najpierw u osób rzadko korzystających z LTE w smartfonach, a potem u wszystkich pozostałych (na heavy-userach skończywszy). Co zamiast niej? Za nielimitowany internet LTE zapłacimy 20 złotych. Sęk w tym, że jest to oferta skierowana do użytkowników płacących abonament. Operator nie ujawnił jeszcze, czy cokolwiek przygotuje dla klientów prepaidowych.

Kontrolery do Xboksa One z ważną aktualizacją firmware

Użytkownicy biorący udział w testach wersji preview oprogramowania dla konsoli Xbox One mogą już pobierać i instalować najnowszy firmware dla kontrolerów oznaczony numerem 1.2.2236.0. Korzyści są wymierne, bo skracają czas potrzebny na włączenie pada i nawiązanie łączności z konsolą z 4-5 do zaledwie 2 sekund. Ponadto aktualizacja ma podnieść stabilność oraz niezawodność urządzenia, co wynika z wyeliminowania szeregu błędów i niedociągnięć, na które skarżyli się użytkownicy.

Dropbox znowu na zakupach

Dropbox dokonał kolejnej (której to już?) akwizycji. Tym razem portfolio jednej z najpopularniejszych na świecie chmur rozszerzyło się o usługę Piexelapse. Jest to narzędzie pozwalające na wygodne organizowanie pracy w grupie oraz zarządzanie wersjami w projektach związanych z grafiką. Głównym atutem serwisu jest wsparcie dla ponad 50 formatów graficznych, z tymi od Adobe na czele. Póki co Pixelapse ma dalej funkcjonować jako osobny serwis, ale z czasem zostanie całkowicie zintegrowany z Dropboksem. Wówczas użytkownicy zostaną poinformowani o planowanej migracji.

Huawei z mniejszym smartfonem na MWC

Pojawiły się pogłoski o premierze Huawei na MWC. Chińczycy mieliby wówczas zaprezentować mniejszą wersję swojego flagowca z ubiegłorocznych targów IFA - Ascenda Mate 7. Spekuluje się, że nowe urządzenie będzie posiadało 5,5-calowy wyświetlacz. Dzięki temu wypełni ono lukę między 6-calowym Mate'm 7, a 5-calowym Ascendem P8, który również ma zadebiutować całkiem niedługo. Konkretów póki co jednak nie znamy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu