Polska

Kolejna afera na Wykop.pl - tym razem użytkownicy wysłali do lasu administrację serwisu

Grzegorz Ułan
Kolejna afera na Wykop.pl - tym razem użytkownicy wysłali do lasu administrację serwisu
61

To już chyba trzeci tak duży protest w tym popularnym serwisie. W pierwszej użytkownicy urządzili sobie żniwa, by za chwilę zalać serwis betonem. Trwający od wczoraj protest spowodowany został usunięciem jednego znaleziska, a który dotyczył sprzedaży Lasów Państwowych, by pozyskać środki na wypła...

To już chyba trzeci tak duży protest w tym popularnym serwisie. W pierwszej użytkownicy urządzili sobie żniwa, by za chwilę zalać serwis betonem.

Trwający od wczoraj protest spowodowany został usunięciem jednego znaleziska, a który dotyczył sprzedaży Lasów Państwowych, by pozyskać środki na wypłatę odszkodowań dla społeczności żydowskiej. Administracja umieściła w serwisie komunikat o powodach tego kroku:

Informacja nieprawdziwa. Znaleziska, o których mowa, nie zostały usunięte z Wykopu, a jedynie oznaczone jako duplikat. To standardowe działanie w sytuacjach gdy dodawane są kolejne kopie tematu, który wcześniej pojawił się już na stronie głównej.

W każdym takim duplikacie umieszczamy informację o tym, że znalezisko zostało oznaczone jako duplikat oraz podajemy link prowadzący do znaleziska, które jako pierwsze zostało wykopane na stronę główna serwisu. Tego typu działania moderacyjne podejmujemy jedynie po Waszych zgłoszeniach.

Takie wyjaśnienie nie załatwiło sprawy i od 12 godzin główny strumień na wykopie wypełniony jest przeróżnymi wpisami z lasem w tle.

Ta i poprzednie afery pokazują, że tak naprawdę serwis ten jest w faktycznym władaniu jego użytkowników. Administracja Wykop.pl w żaden sposób nie jest w stanie zapanować nad tego typu protestami. W chwili obecnej serwis nie spełnia swojej roli i póki jego użytkownicy nie zadecydują o zakończeniu protestu, administracja serwisu może tylko czekać.

Czy to dobrze czy źle? Czy takie protesty mają sens? Ciężko mi ocenić. Pewne jest, że takie sytuacje uwidaczniają słabe strony serwisu, gdzie to jedynie użytkownicy decydują czy coś jest słuszne bądź nie i nie zważając na tłumaczenia administracji destabilizuje działanie serwisu na wiele godzin.

Grafika

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot