Płatności i bankowość

Użytkownicy smartfonów Huawei z HMS mogą już płacić zbliżeniowo BLIKIEM

Grzegorz Ułan
Użytkownicy smartfonów Huawei z HMS mogą już płacić zbliżeniowo BLIKIEM
6

Wygląda na to, że to Bank Millennium najlepiej przygotował się do wdrożenia długo oczekiwanych płatności zbliżeniowych BLIKIEM.

W pierwszej kolejności Bank Millennium udostępnił jako pierwszy bank w Polsce płatności zbliżeniowe BLIKIEM posiadaczom smartfonów z Androidem, już pod koniec lipca tego roku. Teraz dodatkowo z funkcjonalności tej mogą korzystać również posiadacze smartfonów Huawei z HMS.

Halina Karpińska, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej Banku Millennium:

Płatności zbliżeniowe BLIK wprowadziliśmy jako pierwsi na rynku i stopniowo udostępniamy je klientom. Większość użytkowników smartfonów Huawei z naszą aplikacją może już korzystać z tego rozwiązania. Widzimy, jak dynamicznie zmieniają się przyzwyczajenia naszych klientów, którzy coraz częściej wybierają do płatności urządzenia mobilne, zamiast karty. Ten trend z pewnością będzie się jeszcze umacniał.

Jak płacić zbliżeniowo BLIKIEM? Użytkownicy smartfonów NFC z Androidem na pokładzie mogą zacząć korzystać z tej opcji podczas płatności w sklepach stacjonarnych po aktywacji usługi w aplikacji mobilnej Banku Millennium. Nie jest konieczne tu posiadanie karty płatniczej, wystarczy jako źródło płatności wskazać rachunek bieżący.

Witold Walczak, dyrektor ds. rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska:

To przełomowy dla nas moment, ponieważ kwestia płatności smartfonem, dzięki BLIK-owi i jego współpracy z bankami, wchodzi na zupełnie nowy poziom. Wzajemne zaufanie pozwala nam dostarczać klientom jak najlepsze rozwiązania, a ich potrzeby stawiać zawsze w centrum naszych działań.

Po jej aktywacji wystarczy zbliżyć odblokowany smartfon do terminala płatniczego i bez logowania do aplikacji bankowej czy wpisywania kodów dokonać płatności. Nie musimy być przy tym w zasięgu sieci komórkowej czy nawet połączenia internetowego.

Płatności zbliżeniowe BLIKIEM dostępne są dla wszystkich posiadaczy smartfonów HUAWEI z NFC, bank wymienia tu tylko najnowsze pozycje, jak Mate 40, Mate 40 Pro, P40 oraz z serii Y – Y6p i Y5p, P smart 2021, Mate 30 czy Mate Xs.

Źródło: Bank Millennium.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu