Płatności i bankowość

Płatności zbliżeniowe BLIKIEM dostępne już dla klientów Banku Millennium

Grzegorz Ułan
Płatności zbliżeniowe BLIKIEM dostępne już dla klientów Banku Millennium
12

W końcu mamy to - płatności zbliżeniowe BLIKIEM udostępnione przez pierwszy bank w Polsce - Bank Millennium. To powinno znacznie zwiększyć popularność tych płatności mobilnych w sklepach stacjonarnych.

Konieczność podawania kodu BLIK przy kasie w sklepach stacjonarnych często odstraszała klientów, płatności takie trwały zwykle dłużej niż płatność kartą czy nawet gotówką. To nie sprzyjało popularyzacji BLIKA, który przegrywał na tym polu z Apple Pay czy Google Pay, no i z kartami zbliżeniowymi.

Teraz się to powinno zmienić, po trzech latach wdrożeń płatności zbliżeniowych BLIK, Bank Millennium udostępnił je pierwszej grupie swoich klientów.

Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium:

Blik zbliżeniowy umożliwia płacenie za zakupy analogicznie jak kartami płatniczymi. Pierwszą, historyczną płatność w systemie produkcyjnym tą metodą udało się przeprowadzić naszemu zespołowi projektowemu, z czego jesteśmy ogromnie dumni. Było to doskonałe zwieńczenie wielomiesięcznych prac nad tym przełomowym na skalę międzynarodową projektem, w który zaangażowanych było wiele instytucji płatniczych. To ogromna satysfakcja, że możemy efekt tych prac oddać teraz w ręce naszych klientów.

Jak zacząć płacić zbliżeniowo BLIKIEM? Klienci, którym dodano już nową opcję w aplikacji mobilnej Banku Millennium wystarczy, że ją jednorazowo aktywują, by móc rozpocząć płatności zbliżeniowe w sklepach stacjonarnych. Bank informuje, iż nie jest konieczne przy tym podpinanie karty płatniczej, można tu wskazać jako źródło płatności rachunek bieżący.

Podczas samej płatności w sklepach stacjonarnych, wystarczy przyłożyć smartfona do terminala płatniczego, bez konieczności logowania się do aplikacji bankowej - odblokowujemy tylko smartfona. Nie jest tu wymagane też połączenie internetowe czy komórkowe. Usługa udostępniona została dla klientów korzystających ze smartfona z NFC i z Androidem na pokładzie.

Źródło: Bank Millennium.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu