Płatności i bankowość

Płatności online we własnym sklepie, czyli jak rozpocząć współpracę z PayU

Grzegorz Ułan
Płatności online we własnym sklepie, czyli jak rozpocząć współpracę z PayU
Reklama

To już ostatni odcinek cyklu, tworzonego we współpracy z PayU, a traktującego w głównej mierze o kwestiach płatności online. We wszystkich dotychczaso...

To już ostatni odcinek cyklu, tworzonego we współpracy z PayU, a traktującego w głównej mierze o kwestiach płatności online. We wszystkich dotychczasowych wpisach próbowaliśmy Was przekonać do tego typu płatności.

Reklama

Dziś przybliżymy Wam, jak to wygląda od strony sklepu, co trzeba zrobić, by wdrożyć we własnym sklepie internetowym system PayU, tak aby odbiorcy mogli dokonywać zakupów u nas, dzięki szybkim płatnościom online.

Na początek konieczna jest rejestracja naszej firmy na stronie PayU - cała procedura z automatycznie generowaną umową, którą zatwierdza się online, zajmuje maks. 15 minut.


W chwili obecnej dostępna jest specjalna oferta dla sklepów, które rozpoczynają współpracę, w której stawka prowizyjna wynosi 0% przez okres pierwszych 3 miesięcy współpracy dla transakcji do łącznej kwoty 50.000 PLN oraz dostęp do systemu benefitowego przygotowanego dla wszystkich klientów PayU. Szczegóły tego programu znajdują się na stronie http://www.benefity.payu.pl/.



Rejestrację zaczynamy od podania podstawowych danych firmy, czyli nazwa, NIP, REGON, adres, dane kontaktowe do właściciela sklepu oraz numer konta, na który będą kierowane wypłaty z PayU.

Reklama



Reklama

Następnie wybieramy formy płatności, z których będziemy korzystać w naszym sklepie, czyli albo przelewy bankowe albo płatności kartą lub też obydwie formy. Podajemy także adres strony, na której będziemy instalować system płatności PayU oraz oprogramowanie sklepu. Do wyboru mamy chyba wszystkie możliwe sklepy, począwszy od iStore, os commerce, VirtueMart czy GOShop po Quick.Cart, Magento, a kończąc na WordPressie.


Kolejny krok to akceptacja umowy i jej warunków. Najciekawsze z umowy, czyli opłaty za transakcje przedstawiają się następująco:


Z zastrzeżeniem, o którym już pisałem wyżej, przez pierwsze 3 miesiące współpracy PayU nie pobiera swojego wynagrodzenia.

Reklama


Na koniec jeszcze przesłanie dokumentów poświadczających uprawnienia do zawarcia umowy, ale można je przesłać już po wszystkim i zalogowaniu na swoje konto.


Opłata aktywacyjna wynosi tu 199 zł. Po uiszczeniu tej opłaty, tuż po otrzymaniu danych z banku przez PayU, możemy już realizować transakcje do 2 500 PLN. Wcześniej oczywiście musimy dokonać technicznej integracji naszego sklepu poprzez dostępne pluginy. W zależności od tego z jakiej platformy korzystamy możemy wybrać odpowiednią wtyczkę wraz z instrukcją instalacji ze strony na GitHub - https://github.com/PayU.

Jeśli natomiast nasz sklep nie jest oparty o żadną z najpopularniejszych platformach sklepowych (a jest napisany w języku PHP lub Ruby), możemy wykorzystać do tego SDK, które jest do pobrania wraz dokumentacja jak z niego korzystać, również na Githubie: https://github.com/PayU/openpayu_php. W przypadku, gdy sklep jest napisany w innym języku, to najlepiej dokonać integracji z wykorzystaniem REST API, którego dokumentacja znajduje się na portalu developerskim pod adresem: http://developers.payu.com/pl/restapi.html.

Limit na przelewy zostaje zdjęty po pierwszych transakcjach produkcyjnych oraz po weryfikacji przez specjalny dział PayU, która trwa maksymalnie jeden dzień roboczy, począwszy od wykonania pierwszej transakcji produkcyjnej. Po pozytywnej weryfikacji rozpoczyna się procedura dla kart, która może potrwać kilka dni (trwa to dłużej, gdyż każdego merchanta PayU musi zgłosić do organizacji płatniczych).

Aby zintegrować nasz sklep z PayU, konieczne jest jeszcze utworzenie sklepu i POSa w systemie. Można to zrobić w Panelu Menedżerskim, zaraz po rejestracji w panelu:


Mamy tu też wszystkie nasze dane, listę sklepów, transakcji, faktur, zestawień czy statystyk. Dostęp do konta uzyskuje się zaraz po rejestracji i potwierdzeniu maila.

------
Tekst powstał przy współpracy z PayU SA.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama