Mobile

Płatność BLIKIEM jednym klikiem dostępna już w moBILET

Grzegorz Ułan
Płatność BLIKIEM jednym klikiem dostępna już w moBILET
2

One Click BLIK to usługa, która znacznie przyspiesza płatności w sklepach internetowych, w których po dodaniu ich do zaufanych podczas płatności BLIK-iem można później płacić jednym kliknięciem. Od teraz taka opcja dostępna jest w aplikacji moBILET.

W przypadku moBILET autoryzacja płatności BLIK-iem polega na ustawieniu BLIK-a jako źródła płatności, poprzez przelanie kwoty 1 zł do operatora aplikacji i ustawienia moBILET jako zaufanego sklepu w aplikacji naszego banku. Po udanej autoryzacji pieniądze są zwracane na konto.

Po ustawieniu BLIK-a jako domyślnego źródła płatności, podczas kupowania biletów albo opłacania parkingu wystarczy potwierdzić płatność w aplikacji bankowej.

Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA:

M-commerce to obecnie jeden z najdynamiczniej rozwijających się trendów w świecie online. Z danych E-commerce Nation, jednego z największych branżowych portali tego typu na świecie wynika, że ten segment rośnie ok. 15 proc. każdego roku. Do 2020 roku zakupy mobilne będą odpowiadać za 45 proc. wszystkich globalnych przychodów z e-commerce. Podążając za tym trendem, chcemy aby coraz więcej klientów aplikacji mobilnych miało szansę płacić w nich BLIKIEM za usługi. Jesteśmy przekonani, że metoda One Click BLIK szybko upowszechni się wśród użytkowników moBILET ze względu na wygodę i szybkość realizowanych płatności.

Zaktualizowana wersja aplikacji moBILET o powyższą funkcje dostępna już jest w Google Play i App Store.

Photo: LDProd/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu