Po Godzinach

Tak się teraz chodzi do teatru! Klikajcie i oglądajcie

KK
Konrad Kozłowski
0

W obecnej sytuacji Internet pozostaje jedynym sposobem na dotarcie do widowni, dlatego startuje platforma VOD Teatru Kwadrat.

Brak możliwości wystawienia sztuki na teatralnych deskach z udziałem widowni to spory problem dla artystów, a także widzów, którzy zechcieliby wesprzeć ulubiony teatr. Odpowiedzią na tymczasowe problemy może okazać się Internet, co pokazują starania wielu placówek kultury, które przenoszą działalność do Sieci. Do nich należy także Teatr Kwadrat, który wyznaczył na ten piątek dzień startu swojej platformy.

Teatr Kwadrat online - pierwsza premiera

Pod adresem www.teatrkwadratonline.pl już w najbliższy piątek będziecie mogli obejrzeć pierwsze przedstawienie. Start zaplanowano na godzinę 19:00 i wtedy właśnie będzie możliwość zobaczyć „Berek, czyli upiór w moherze” Marcina Szczygielskiego z Pawłem Małaszyńskim i Ewą Kasprzyk. Nagranie zawiera materiał bonusowy w postaci symbolicznego podsumowania 10-ciu lat „Berka” w wykonaniu Pawła Małaszyńskiego oraz zespołu. Od premiery spektaklu mija 12 lat, ponieważ odbyła się w 2008 roku.

Warner zmienił zdanie! Wonder Woman 1984 trafi do Internetu i do kin!

Typowy polski blok. Typowe malutkie mieszkania. W jednym Anna - typowy „moherowy beret”. W drugim Paweł - typowy gej. Oboje są samotni i nieszczęśliwi, oboje się nienawidzą. Anna obwinia Pawła za całe zło i zepsucie, on widzi w niej uosobienie hipokryzji i religijnego fanatyzmu. Oboje zatruwają sobie życie, prześcigając się w wymyślaniu coraz większych złośliwości.

Co obejrzymy na VOD Teatru Kwadrat?

Ale oferta platformy nie będzie ograniczona do pojedynczych występów, gdyż katalog będzie zawierał archiwalne nagrania z popularnych przedstawień, czyli wybrane spektakle i materiały audiowizualne. Wymieniane są „Przyjazne dusze” w reżyserii Marcina Sławińskiego, „Ciotka Karola 3.0” w reżyserii Andrzeja Nejmana.

Nareszcie powstanie polski serial sci-fi! „Otwórz oczy” nakręci Netflix!

Jak mówi Andrzej Nejman, Teatr Kwadrat jest już czwartą sceną, lecz pierwszą wirtualną, na której będzie można oglądać spektakle. Z kwestii technicznych warto dodać, że po zalogowaniu się i zakupie biletu widzowie zyskają dostęp do wybranego spektaklu na 24 godziny.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: