Google

Plany Google odnośnie serwisów networkingowych.

GM
Grzegorz Marczak
2

Business Week opisał swoje przypuszczenia odnośnie planów google w kontekście platformy social networkingowej Główne fakty wynikające z artykułu to : Orkut (serwis społecznościowy google) ze swoją oglądalnością to około 1/4 tego co generuje MySpace (kto by się spodziewał, że orkut jest tak duży?)...

Business Week opisał swoje przypuszczenia odnośnie planów google w kontekście platformy social networkingowej

Główne fakty wynikające z artykułu to : Orkut (serwis społecznościowy google) ze swoją oglądalnością to około 1/4 tego co generuje MySpace (kto by się spodziewał, że orkut jest tak duży?). Wprawdzie Orkut jest najbardziej popularny w Ameryce Południowej, ale za to jest on na tamtym rynku 2 razy bardziej popularny niż Myspace i Facebook razem.

Google szykuje się do oddania developerom API dzięki któremu będą oni mogli tworzyć aplikacje dla różnych serwisów jakie oferuje w tej chwili ( nie potwierdzone informacje mówią o początku listopada)Google planuje również "otworzenie" serwisu Orkut i zbudowanie platformy dla developerów. Zasady dołączania zewnętrznych aplikacji mają być inne niż na Facebook. Google planuj również dodać do Orkut kilka swoich aplikacji takich jak np: Google Maps.

Wygląda na to, że to jednak Orkut ma stać się głównym serwisem walczącym z Myspace i Facebook. Biorąc pod uwagę zasoby Google oraz możliwości rozwoju serwisu, zagrożenie ze strony mało znanego w europie Orkut może stać się bardzo realne dla do tej pory dominującego Myspace.Pytanie jednak czy na pewno Google chce być na pierwszym miejscu jeśli chodzi o serwisy społecznościowo networkingowe ? - wydaje mi się, że strategia Google sięga nieco dalej i ostatecznym celem nie będzie zajęcie pozycji Myspace na rynku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu