Świat

Google kupiło Jaiku (konkurenta twittera).

Grzegorz Marczak
Google kupiło Jaiku (konkurenta twittera).
2

Jaiku.com właśnie na swoich stronach poinformował o tym, że ich serwis został kupiony przez Google. Zakup Jaiku jest z pewnością dużym ciosem dla Twittera, który był prekursorem tego typu serwisów (twitter ostatnio poszukuje formy finansowania poprzez testy mobilnej reklamy - jak na razie dość...

Jaiku.com właśnie na swoich stronach poinformował o tym, że ich serwis został kupiony przez Google.

Zakup Jaiku jest z pewnością dużym ciosem dla Twittera, który był prekursorem tego typu serwisów (twitter ostatnio poszukuje formy finansowania poprzez testy mobilnej reklamy - jak na razie dość mało pomysłowe). Oczywiście nie jest powiedziane, że w związku z zakupami Google inny duży gracz na rynku nie zainteresuje się Twitterem.

Wiele osób zastanawia się również dlaczego Google wybrało Jaiku? - Prawdopodobnie głównym powodem były problemy twittera z utrzymaniem stabilności serwisu (wielokrotne przerwy w działaniu, błędy serwisu, lagowanie itp. to norma dla twittera). Moim zdaniem Jaiku jest dodatkowo lepiej wykonane jeśli chodzi o interfejs i użyteczność serwisu.

Ostatnie plotki o tym jakoby google przygotowywało mobilny system operacyjny oraz zakup Jaiku mogą mieć ze sobą coś wspólnego.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu