Startups

PlanujPrace.pl - POIG to nie tylko porażki!

Gniewomir Świechowski
PlanujPrace.pl - POIG to nie tylko porażki!
31

Doradziłem ostatnio pewnemu startupowi, aby wstrzymał się z rozsyłaniem notek PR do czasu doszlifowania każdego detalu produktu i strony, ponieważ ze względu na logo “Innowacyjnej Gospodarki” będzie oceniany znacznie ostrzej niż konkurencja, która z dotacji nie korzysta. Dlaczego tak się dzieje wyja...

Doradziłem ostatnio pewnemu startupowi, aby wstrzymał się z rozsyłaniem notek PR do czasu doszlifowania każdego detalu produktu i strony, ponieważ ze względu na logo “Innowacyjnej Gospodarki” będzie oceniany znacznie ostrzej niż konkurencja, która z dotacji nie korzysta. Dlaczego tak się dzieje wyjaśnił dziś Grzesiek, prezentując kolejny przykład marnowania unijnych pieniędzy. Tym bardziej należy cenić każdy przykład dobrze przygotowanego produktu, który urodził się dzięki 8.1, a PlanujPrace.pl ma prawie wszystko, czego potrzeba aby osiągnąć sukces. 

Słowami twórcy, Planujprace.pl to sieciowa aplikacja wspomagająca planowanie pracy zmianowej w przedsiębiorstwie. Służy do układania grafików zgodnych z Kodeksem Pracy z uwzględnieniem preferencji pracowników. Umożliwia także ich drukowanie, udostępnianie, eksport, generowanie statystyk oraz powiadomienia dla pracowników. I to właściwie tyle. Aż tyle.

Oprogramowanie może być wykorzystywane wszędzie gdzie występuje zmianowy system pracy. Obsługuje ono ponadto wszystkie najważniejsze systemy pracy (podstawowy, ciągły, równoważny) oraz dyżury zwykłe i medyczne. Co ważne, projekt otrzymał nie tylko dotację, ale też wsparcie prawne ze strony Kancelarii Wierzbowski Eversheds, wspierającej młode startupy.

Nowoczesny i całkiem wygodny interfejs zaprojektowany i zbudowany przez Tomasza Woźniaka,weryfikacja wprowadzanych danych pod kątem prawem pracy, eksport grafików w kilku formach do PDF, XLS, powiadomienia na email i GG oraz trwające ciągle poprawki świadczą, że w PlanujPrace.pl naprawdę włożono sporo wiedzy, pracy i czasu. Tak przed startem 10.10.2010, ale również po uruchomieniu serwisu.

Najważniejsza jest praktyka...

Sprawia wrażenie dobrze przemyślanego, choć trudno mi to ocenić z punktu widzenia docelowego użytkownika, ponieważ nigdy nie byłem zmuszony szukać tego rodzaju rozwiązań. W każdym razie, możliwość "zdjęcia ograniczeń" sugeruje, że twórcy zdają sobie sprawę, że w naszym pięknym kraju teoria sobie, a praktyka sobie. To dobrze wróży PlanujPrace.pl.

Jeśli mieliście doświadczenia z organizowaniem pracy rozpisanej na zmiany, skorzystajcie proszę z darmowego 30-dniowego okresu próbnego oferowanego przez serwis i podzielcie się doświadczeniami.

Gdzie jest haczyk?

W samym produkcie? Brak. Wygląda solidnie, działa sprawnie, a cennik wydaje się być rozsądny. Jednak podjąłem próbę wcielenia się w rolę przedsiębiorcy szukającego takiego rozwiązania za pomocą Google. Niestety, ani "system planowania pracy zmianowej", ani "praca zmianowa", ani "oprogramowanie do planowania pracy zmianowej", ani żadne inne wypróbowane zapytanie nie zwracało nawet wzmianki na temat PlanujPrace.pl.

Szukając po nazwie serwisu jest nieco lepiej, ale widać, że marketing w sieci nieco kuleje. Mam szczerą nadzieję, że PlanujPrace.pl ma przynajmniej jednego sprzedażowca w biurze i działa poza siecią, inaczej dobry produkt może źle skończyć - choć jestem pewien, że w Polsce istnieją tysiące firm, którym mógłby ułatwić funkcjonowanie.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup