Steam

Płaczcie portfele, właśnie ruszyła zimowa wyprzedaż na Steamie

Paweł Winiarski
Płaczcie portfele, właśnie ruszyła zimowa wyprzedaż na Steamie
13

Wiem, że gry w wersji cyfrowej nie można włożyć pod choinkę, ale to nie znaczy wcale, że nie powinniście sobie sami zrobić prezentu. Jeśli odkładaliście pieniądze na zimową wyprzedaż, to możecie je wreszcie uwolnić. Szaleństwo zakupów nawiedziło właśnie Steama. Promocja jest wręcz kosmiczna, prze...

Wiem, że gry w wersji cyfrowej nie można włożyć pod choinkę, ale to nie znaczy wcale, że nie powinniście sobie sami zrobić prezentu. Jeśli odkładaliście pieniądze na zimową wyprzedaż, to możecie je wreszcie uwolnić. Szaleństwo zakupów nawiedziło właśnie Steama.

Promocja jest wręcz kosmiczna, przeceniono bowiem ponad 9900 gier. Tak, nie pomyliło mi się, ponad dziewięć tysięcy dziewięćset gier. Trudno się przez tę listę przekopać, ale widziałem również zniżki sięgające 80%. Są i gry, które kupicie za niecałe 0,20 euro - naprawdę jest w czym wybierać i jeśli macie jakieś zaległości, to doskonała okazja, by je nadrobić naprawdę niewielkim kosztem. Albo kupić i zostawić na emeryturę, jak to robi część osób dając się porwać promocjom na Steamie. Jeśli macie już w dłoniach wirtualne portfele, zajrzyjcie tu i miłego szukania.

Nie tylko Steam ruszył ze swoimi zimowymi promocjami. Podobny krok uczyniły Microsoft i Sony. W przypadku amerykańskiej firmy radzę zaglądać do sklepu codziennie, promocje ulegają bowiem zmianie. Dziś taniej kupicie The Swindle (30% taniej lub 50% z abonamentem Gold) i Deadpool (30% taniej lub 40% z abonamentem Gold) na Xboksa One oraz Skate (70% taniej lub 80% z abonamentem Gold) i Skate 3 (55% taniej lub 65% z abonamentem Gold) na Xboksa 360. Promocja trwa do 28 grudnia - pod tym linkiem znajdziecie kompletną listę tytułów, które pojawią się w niższych cenach.

U Soniaczy „12 okazji na Boże Narodzenie”, czyli promocyjne ceny wybranej gry, obowiązujące przez dwa dni. Widziałem GTA V, niedawno pojawiła się FIFA 16 Deluxe za 170 zł. Dziś kupicie natomiast Fallouta 4 za 169 w wersji zwykłej lub w Digital Deluxe Bundle za 249 zł. Równolegle wciąż funkcjonuje promocja, w której kupując jedną grę, drugą dostaniecie gratis.

Aktualizacja

W PlayStation Store ruszyła właśnie konkretna, styczniowa wyprzedaż gier - na PS3, PS4 i PS Vita. Zajrzyjcie tu, przeceniono naprawdę dużo gier.

Okres przedświąteczny to świetny czas na cyfrowe zakupy. Oczywiście zdarzają się sytuacje, gdzie gry można było kupić taniej przy okazji innej promocji, ale pamiętajcie, że zimowe wyprzedaże dotyczą standardowych cen, nie zmniejszają i tak już zmniejszonych kwot, które trzeba wydać na gry. Mi pozostaje życzyć Wam udanych zakupów i pamiętajcie, żeby kupować rozsądnie. Sam kilka razy padłem ofiarą takich promocji i kupione gry cały czas leżą nieruszone na dysku - wątpię, bym kiedyś je uruchomił, szczególnie, że niedługo zaczną się premiery nowości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu