Steam

Nie jest dobrze. Steam kończy z dziennymi i błyskawicznymi promocjami

Paweł Winiarski
Nie jest dobrze. Steam kończy z dziennymi i błyskawicznymi promocjami
14

Zmiany odczują miłośnicy kupowania gier po naprawdę atrakcyjnych cenach. Jedną z najfajniejszych rzeczy na platformie Steam są promocje. Szczególnie dzienne i błyskawiczne, gdzie przez krótki czas można było kupić tytuły w naprawdę atrakcyjnych cenach, a zniżki sięgały 75% (a czasem i więcej). Ni...

Zmiany odczują miłośnicy kupowania gier po naprawdę atrakcyjnych cenach.

Jedną z najfajniejszych rzeczy na platformie Steam są promocje. Szczególnie dzienne i błyskawiczne, gdzie przez krótki czas można było kupić tytuły w naprawdę atrakcyjnych cenach, a zniżki sięgały 75% (a czasem i więcej). Niestety musimy się z nimi pożegnać. W jesiennych i zimowych promocjach na platformie Valve nie uświadczymy dziennych i błyskawicznych promocji. Teoretycznie gry będą wystawione w najniższej cenie przez cały okres promocji - w praktyce raczej zapomnijcie o tak korzystnych ofertach, w jakich można było znaleźć niektóre produkcje w okresach 24-48 godzinnych. Wątpię bowiem, by którykolwiek z producentów zdecydował się na najwyższe zniżki przez cały okres wyprzedaży.

Według samego Valve taka zmiana odbije się pozytywnie na klientach. Nie będą oni musieli polować na krótkie czasowo obniżki i będą mogli korzystać z jednej ceny przez cały okres trwania wyprzedaży. Ma to też promować dany tytuł przez dłuższy czas, a nie tylko przez 24-48 godzin. Na dobrą sprawę jedyną stroną, która na tym skorzysta - będą…nasze portfele. Nie jest bowiem tajemnicą, że kiedy cena gry w krótkiej steamowej wyprzedaży była naprawdę atrakcyjna, mnóstwo osób nie zastanawiało się nad zakupem nawet sekundy. No bo gra kosztuje grosze, jeszcze tylko przez kilka godzin. Wezmę i kiedyś zagram. Choć oczywiście zmianę odczują przede wszystkim osoby, które przyzwyczaiły się do dziennych i błyskawicznych promocji. Miało to swój urok i budziło w ludziach instynkt wirtualnego łowcy.

Wiemy również, na jakie dni Steam planuje najbliższe obniżki. Jesienna wyprzedaż odbędzie się w dniach 25 listopada - 1 grudnia, natomiast z zimowej skorzystamy w okresie od 22 grudnia do 4 stycznia. Szykujcie portfele i dajcie znać czy faktycznie zmiany w polityce wyprzedaży na Steam odbiły się w jakiś sposób na Waszych wirtualnych zakupach.

źródło

grafika

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

steam