Polska

Czekasz na WiFi w Pendolino? Wiemy już, kiedy zadebiutuje

Paweł Winiarski
Czekasz na WiFi w Pendolino? Wiemy już, kiedy zadebiutuje
28

PKP obiecuje, że jeszcze w tym roku w pociągach Pendolino pojawi się wreszcie WiFi. Chciałoby się powiedzieć - lepiej późno niż wcale.

WiFi w Pendolino jeszcze w tym roku - obiecuje to Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity. Podobno prace nad instalacją WiFi mogłyby się rozpocząć w połowie roku. Oznacza to, że są obietnice, a „robota” jeszcze nie ruszyła. Oj, jestem pełen obaw. Jak donosi PKP Intercity, dużo zależy od dobrej woli producenta Pendolino. Mówi się, że przyczyną braku porozumienia nie były problemy techniczna, a cena, której zażądał Alstrom za instalację takiego rozwiązania. Pod koniec ubiegłego roku podobno porozumienie było już blisko.

O WiFi w pociągach Pendolino mówiło się dwóch lat, pojawiały się też zapewnienia ze strony PKP - tych jak doskonale wiecie nie udało się dotrzymać. Trudno nie uznać braku dostępu do internetu za największą porażkę startujących wtedy składów. Nie jeżdżę zbyt często pociągami, ale miałem jakiś czas temu przyjemność przejechać się Pendolino na trasie Wrocław-Warszawa i niestety brak dostępu do sieci mocno daje się we znaki. Sami doskonale wiecie jak jest z LTE i 3G, czasem udaje się coś przejrzeć na Facebooku, ale praca z takim połączeniem jest nierealna. A wiele osób podróżuje służbowo i dałoby wiele za możliwość wykorzystania dobrodziejstw stabilnego podłączenia do sieci. W pociągach nigdy nie było dobrego dostępu do połączeń sieciowych na urządzeniach mobilnych, ale tu dochodzą jeszcze same wagony Pendolino, które są przyczyną słabszej jakości połączeń GSM.

Ja nie wierzę, za dużo było już problemów z WiFi w pociągach Pendolino by brać za pewni tego typu zapewnienia. Owszem, kiedyś sieć do składów trafi, ale 2017 wydaje się nierealny. Trzymam jednak kciuki i mam nadzieję, że się mylę.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

pkp