Ciekawostki technologiczne

Pizza Hut wymyśliła własny projektor. Z pudełka do pizzy

Paweł Winiarski
Pizza Hut wymyśliła własny projektor. Z pudełka do pizzy
12

Ostatnio zainteresowałem się tematem wyświetlania filmów na ścianie. Nie chcę inwestować w zwykły projektor, dlatego testuję urządzenia, które wyświetlają obraz w ten sposób przy...że tak powiem - okazji. Ale projektor z pudełka od pizzy? Tego się nie spodziewałem. Pizza Hut w Hong Kongu, we wspó...

Ostatnio zainteresowałem się tematem wyświetlania filmów na ścianie. Nie chcę inwestować w zwykły projektor, dlatego testuję urządzenia, które wyświetlają obraz w ten sposób przy...że tak powiem - okazji. Ale projektor z pudełka od pizzy? Tego się nie spodziewałem.

Pizza Hut w Hong Kongu, we współpracy z firmą Ogilvy & Heather wymyśliła Blockubster Box, pudełko do pizzy, które działa również jako projektor. Kiedy już otrzymamy naszą wyczekiwaną (i mam nadzieję ciepłą) pizzę, wypychamy palcem wycięty wcześniej fragment pudełka i wkładamy w w niego obiektyw dołączony do smacznego zamówienia. Następnie skanujemy smartfonem specjalny kod i wkładamy telefon do pudełka. Obraz odtwarzany na ekranie smartfona wyświetli się na ścianie.

https://vimeo.com/128447033

Niestety produkt dostępny jest na chwilę obecną wyłącznie w Hong Kongu i nikt nie wspomina, by miał opuścić jego granice. A szkoda. Wiem, że to tylko zabawka i nie ma zbyt wiele wspólnego nawet z amatorskimi projektorami, ale takie niecodzienne pomysły dają sporo frajdy - a czasem chodzi przecież tylko i wyłącznie o to żeby się pośmiać i dobrze bawić.

Mamy w biurze dobry projektor i muszę przyznać, że to bardzo fajna sprawa. Ale póki co nie zamierzam inwestować w tego typu sprzęt do domu. Przy okazji testowania jednego z tabletów Lenovo sprawdziłem, czy mój Syn będzie się cieszył z takiego domowego kina. Było super. Jednym ze sprzętów, którym aktualnie nagrywamy filmy na AntywebTV jest kamera Sony AXP33. Malutka, poręczna i ma jeden strasznie fajny bajer, którego zastosowanie znalazłem dopiero w domu. Projektor, który można bez problemu podłączyć do komputera (HDMI) i puszczać na ścianie znajdującą się na nim zawartość. Wciąż nie jest to jakość zwykłego projektora, ale na krótkie domowe seanse z bajkami w zupełności wystarczy.

grafika: 1

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

projektor