Google

Pixel 6 Pro będzie ogromny. Wiemy, do czego posłuży trzeci aparat

Konrad Kozłowski
Pixel 6 Pro będzie ogromny. Wiemy, do czego posłuży trzeci aparat
1

Google postanowiło przygotować dla użytkowników nie lada gratkę. Zamiast oferowanego do tej pory modelu XL, będącego większą wersją podstawowego wariantu, firma pokaże Pixela 6 Pro, który ma chyba stanąć w szranki z topowymi smartfonami z Androidem na rynku.

Mimo, że Pixele uznawane są smartfony z wyższej półki, to gdy porównywano je z ofertą konkurencji, nie sposób było nie dostrzec znaczących różnic. Google nigdy nie starało się dorównać specyfikacją najbardziej topowym modelom na rynku, np. od Samsunga. Dotychczasowa polityka powodowała, że w ofercie były smartfony w dwóch rozmiarach, ale ten większy nie był znacząco lepszy od podstawowego wariantu, co się wielu klientom podobało. W przypadku Pixela 5 Google obrało inną strategię przygotowując nieco tańszy model, co spotkało się z ogólną aprobatą. Nie jest tajemnicą, że smartfony Pixel były sowicie wyceniane, dlatego sprawienie, że najnowszy model stał się bardziej przystępny odebrano bardzo pozytywnie.

Nadchodzi Pixel 6 Pro. To koniec linii XL

Tegoroczna generacja smartfonów Pixel będzie jednak całkowitą odmianą względem tego, czego byliśmy świadkami do tej pory. Google przygotowuje oczywiście dwa warianty swojego smartfona, ale tym razem większy model nie będzie posiadał w nazwie dopiska "XL", lecz "Pro". Wszystko dlatego, że Google najwyraźniej planuje pokazać bardziej wypasioną wersję Pixela, która będzie większa i będzie posiadać dodatkowe atuty.

Oto Google Pixel 6 Pro! Przeciek zdradza zupełnie nowy wygląd i nie tylko

Udostępnione wcześniej przez Prossera rendery dały nam szansę ujrzeć smartfon w pełnej krasie, ale oprócz wizualizacji oraz informacji na temat trzeciego obiektywu, nie dowiedzieliśmy się wiele więcej. Serwis digit.in we współpracy z OnLeaks podzielił się nowymi renderami smartfona oraz częścią specyfikacji Pixela 6 Pro.

Specyfikacja Google Pixel 6 Pro

Jeśli te informacje się sprawdzą, Pixel 6 Pro będzie charakteryzować się ekranem o przekątnej 6,67 cala, natomiast użyty przez Google panel będzie wykonany w technologii AMOLED. Nie wiemy, czy będzie posiadać wyższą częstotliwość odświeżania, np. 120 Hz, ale nie zostało to wykluczone. Cała konstrukcja będzie posiada wymiary 163.9 x 75.8 x 8.9 mm, więc będziemy mieć do czynienia ze sporym telefonem.

Pixel 5a jak Pixel 4a 5G, zmiany są kosmetyczne, ale to dobra wiadomość

W najgrubszym miejscu telefon będzie mierzyć 11,5 mm, co oczywiście spowodowane jest wystającą wyspą z aparatem. Na taki krok Google nie zdecydowało się nigdy wcześniej, bo w dwóch poprzednich modelach zestaw obiektywów wystawał naprawdę nieznacznie. Tym razem jest jednak ku temu powód.

Nowy obiektyw, nowy procesor w Pixel 6 Pro

Pixel 6 Pro ma bowiem posiadać nie dwa, a trzy obiektywy i oprócz tradycyjnego oraz ultra-szerokiego, w smartfonie znajdzie się też obiektyw peryskopowy. Te, jak wiemy, potrzebują więcej przestrzeni, stąd tak znaczące pogrubienie wyspy. Przekłada się to jednak na możliwości aparatu, bo zamiast zoomu optycznego 2x czy 3x (teleobiektywy), użytkownicy będą mogli liczyć na wyższe wartości pokroju 5x czy 10x.

Google Pixel Watch na pierwszych renderach

Nowy topowy smartfon Google ma posiadać głośniki stereo, a w środku znajdzie się autorski układ rozwijany w ramach projektu Whitechapel , który opracowywane jest wspólnie z Samsungiem. To nie jedyny przykład bliskiej współpracy firm, bo te zgodziły się zunifikować Tizena z Wear OS i spodziewamy się, że wspólnie pokażą własnego smartwatcha z tym systemem w najbliższej przyszłości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu