Google

Oto Google Pixel 6 Pro! Przeciek zdradza zupełnie nowy wygląd i nie tylko

Konrad Kozłowski
Oto Google Pixel 6 Pro! Przeciek zdradza zupełnie nowy wygląd i nie tylko
9

To może być największa zmiana w linii smartfonów Pixel, ponieważ obok modelu Pixel 6 pojawi się Pixel 6 Pro zamiast wersji XL.

Wszyscy zdążyliśmy chyba przywyknąć do surowego i minimalistycznego wyglądu Pixeli od Google. Równie regularnie kultywowaną tradycją było przygotowywanie przez firmę dwóch modeli - standardowego oraz określanego mianem "XL", który zazwyczaj różnił się rozmiarem ekranu, ale możliwości aparatu czy reszta specyfikacji pozostawały analogiczne do mniejszego Pixela. W tym roku Google może odejść od tej praktyki - jeśli dotychczasowe przecieki się potwierdzą, to czeka nas spore odświeżenie smartfonów Pixel.

Odwracana kamera pod ekranem. Nowy patent Xiaomi zaskakuje

Google porzuci dotychczasowy styl Pixeli?

Według Jona Prossera oraz Maxa Weinbacha Pixel 6 porzuci dotychczasowy styl, który sprawiał, że smartfony Google raczej nie wyróżniały się na tle innych urządzeń. Design opierał się na dwuczęściowym tylnym panelu, który porzucono dopiero przy Pixelu 4. Przy Pixelu 5 zdecydowano, że smartfony nie będą rywalizować z modelami z najwyższej półki - postawiono na tańsze materiały, nieco starsze komponenty i wyceniono go w miarę rozsądnie, dzięki czemu telefon stał się ciekawą propozycją nie tylko dla zapatrzonych w tę linię urządzeń użytkowników. Ewidentnie było widać, że Google wyciągnęło wnioski, szczególnie po wtopie z Pixelem 4, a teraz przyszedł czas na całkowitą reorganizację portfolio.

Pixel 5a jak Pixel 4a 5G, zmiany są kosmetyczne, ale to dobra wiadomość

Pixel 6 i Pixel 6 Pro - solidny redesign od Google?

Pixel 6 ma cechować się bardzo szeroką wyspą na aparaty, choć prawdopodobnie nie tak wysoką, jak prezentują to rendery. Opracowane na podstawie zdjęć grafiki mogą być nieco mylące, a Weinbach nie potwierdza kolorystyki użytej przez Prossera - a szkoda, bo przyznam, że takie barwy na obudowie naprawdę mi się podobają i cieszyłby mnie powrót do pomarańczowego przez Google, bo był już użyty w Pixelu 4. Należałoby tylko poprawić dostępność takich wariantów kolorystycznych na innych rynkach, a także wprowadzić smartfon tam, gdzie go w ogóle nie ma, czyli na przykład w Polsce...

Pixel 6 Pro z trzema obiektywami

 

Czujne oko dostrzeże pewną różnicę - Pixel 6 Pro ma posiadać jeszcze jeden obiektyw, czyli w sumie do dyspozycji będą aż trzy. Niestety, nie wiemy, jakiego rodzaju będzie to dodatkowa kamera, ale warto zaznaczyć, że po raz pierwszy Google zdecyduje się na taki zestaw. Jak wspomniałem, dotyczy to jednak tylko modelu Pro, co tłumaczyłoby zmianę nazewnictwa przez Google - określenie XL odnosiło się tylko do większych rozmiarów urządzenia, a Pro sugeruje, że mamy do czynienia z dodatkowymi atutami urządzenia.

Duże zmiany na zewnątrz i w środku Pixela 6

Z przodu Pixela 6 znajdzie się ekran wypełniający niemalże cały frontowy panel. Na górze, w centralnym miejscu, znajdzie się przednia kamerka, a pod wyświetlaczem umieszczony ma być czytnik linii papilarnych. Co ciekawe, wewnątrz Pixela 6 i 6 Pro ma znaleźć się nowy procesor o kryptonimie Whitechappel będący efektem współpracy Google i Samsunga.

Google Pixel Watch na pierwszych renderach

O odejściu od rozwiązań Qualcomma mówiło się od jakiegoś czasu, a Google najwyraźniej pragnie zaznaczyć tę reformę wewnątrz smartfona również solidnym redesignem. Pytanie tylko, czy decyzja o uczynieniu Pixela 5 przystępnym modelem była tylko tymczasowa i Google powróci do wcześniejszej taktyki, czyli sprzedawania dość drogich i zaawansowanych modeli.

Źródło: Jon Prosser, AndroidPolice

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu